google-algorithms

چند الگوریتم گوگل که باید بشناسید !

این مقاله 8 بار بازدید شده است

الگوریتم های گوگل برای توضیح و معرفی ماهیت آنها،از این سوال شروع می کنیم:

ما به عنوان کاربر،از گوگل چه می­خواهیم و چه انتظاری از آن داریم؟

زمانی که کلمات کلیدی را در بخش جستجو موتور گوگل درج میکنیم، انتظار داریم تا گوگل منظور و خواسته ما را به دقت درک کند و مرتبط ترین محتوا و سایت ها را به ترتیب اولویت و کیفیت به ما نشان دهد تا ما بهترین نتیجه را از جستجو خود بگیریم.

 اما گوگل چگونه و با چه قوانینی این کار را در دنیای اینترنت انجام می­دهد؟ پاسخ این سوال الگوریتم گوگل است. الگوریتم ها به گوگل کمک می­کنند تا انتظارات و خواسته های کاربران را درک نموده و به بهترین شکل ممکن به آن ها پاسخ دهند. گوگل از الگوریتم­های متفاوتی برای رسیدن به این هدف استفاده می ­کند.

بنابراین الگوریتم­ های گوگل متفاوت هستند و اهداف مختلفی را دنبال می­کنند. برآورد تمامی الگوریتم­ها، نتیجه ای است که ما امروز از جستجو با گوگل دریافت می­کنیم.

گوگل به مرور زمان الگوریتم­های خود را دقیق تر نموده و ارتقا می­دهد. بسیاری از الگوریتم هایی که گوگل امروز از آن ها استفاده می­کند، تا چند سال گذشته وجود نداشته اند. در این مقاله شما را با برخی از مهم ترین الگوریتم های گوگل آشنا می­کنیم.

 

Google-Algorithms
انواع الگوریتم گوگل که به عملکرد بهتر آن کمک می¬کنند

 

چرا باید با انواع الگوریتم گوگل آشنا شوید؟

قبل از این که چند الگوریتم گوگل را معرفی کنیم، لازم است به این سوال پاسخ دهیم تا انگیزه کافی برای آشنایی با الگوریتم ­های گوگل را داشته باشید.

اگر بازاریابی دیجیتالی را در دستور کار دارید، بدون شک اهمیت زیادی دارد تا در اولویت موتور­های گوگل قرار بگیرید. قرار گرفتن در اولویت موتور گوگل به شما کمک می­کند تا محصول/ خدمت خود را به کاربران بیشتری معرفی کنید.

همچنین می­توانید در هزینه های بازاریابی به مقدار زیادی صرفه جویی کنید. در واقع گوگل مورد اعتماد کاربران دنیای مجازی است و اغلب کاربران برای یافتن خدمات و محصول مورد نیاز خود به سراغ گوگل می­روند.

این موضوع از جنبه دیگری نیز قابل بررسی است. اگر در دسته سایت هایی نباشید که گوگل به کاربران معرفی می­کند، شانس بسیار کمی برای دیده شدن دارید و به بیان بهتر قرار گرفتن در اولویت موتور جستجو دیگر یک انتخاب نیست بلکه یک اجبار برای فعالان دنیای دیجیتال است.

اما چگونه اعتماد گوگل را جلب کنید و در اولویت جستجو قرار بگیرید؟

بدون شک لازم است اقدامات متعددی را در طول زمان باید انجام دهید تا این اتفاق بیفتد اما یک اصل غیر قابل انکار وجود دارد. شما باید بدانید که قوانین گوگل چیست؟

گوگل چگونه و بر اساس چه معیار­هایی  سایت ها را اولویت بندی می­کند؟ رعایت این قوانین می­تواند به شما کمک کند تا سریع تر و با صرف هزینه کمتر به اهداف خود دست یابید.

این قوانین که باید با آن ها برای فعالیت و بازاریابی در دنیای دیجیتالی آشنا باشید را الگوریتم گوگل می­نامیم. بسیاری از اصولی که در دوره های آموزش تولید محتوای سئو محور ارائه می شود، بر مبنای الگوریتم های مربوطه در گوگل است.

 

google-ranking-algorithm
ضرورت آشنایی با انواع الگوریتم گوگل

 

الگوریتم گوگل برای درک بهتر عبارت جستجو شده (BERT)

الگوریتم BERT از جمله الگوریتم­های جدید گوگل است. این الگوریتم گوگل، آن را به یک موتور باهوش تبدیل نموده است که منظور شما را از عبارتی که جستجو می­کنید، به خوبی درک می­کند.

با استفاده از این الگوریتم زبان طبیعی به زبان ماشین بسیار نزدیک شده است و گوگل زبان محاوره ای را نیز بسیار بهتر از گذشته درک می­کند.

این الگوریتم، که در سال 2020 معرفی شده است، به عنوان الگوریتم مکمل رنک برین معرفی می­شود که در ادامه بیشتر معرفی خواهد شد.

الگوریتم BERT گوگل به آن کمک می­کند تا موقعیت کلمات را در جملات بهتر درک کند. اگر از کاربران قدیمی گوگل باشید بدون شک تفاوت را پس از این استفاده از این الگوریتم درک نموده اید.

با این الگوریتم، نتایج جستجو به میزان زیادی به خواسته و نیاز کاربران نزدیک شده اند. برای مثال در گذشته تفاوتی نداشت که از حرف اضافه از استفاده می­کنید یا از حرف اضافه به نتایج یکسانی ارائه می­شد اما به کمک این الگوریتم گوگل، نتیجه برای دو عبارت متفاوت خواهد بود.

مثال رایج دیگری که برای معرفی این الگوریتم گوگل که مبتنی بر هوش مصنوعی است، مطرح است در خصوص عبارت Fishing Cow می­باشد.

قبل از این الگوریتم گوگل، نتایج برای جستجو این عبارت، شامل حیوان گاو می­شد اما امروز به کمک این الگوریتم گوگل کلمه Cow را در عبارت معنا می­کند و حدس می­زند که شما نوعی ماهی را مد نظر دارید چون از این کلمه در کنار Fishing استفاده نموده اید.

بنابراین می­توان گفت گوگل عبارات را بهتر از گذشته درک می­کند. شما به کمک عبارات منظور خود را بهتر به گوگل منتقل می­کنید پس قابل پیش بینی است که نتایج جستجو دقیق تر شوند.

بر اساس این الگوریتم گوگل، شما باید به ایجاد محتوای بپردازید که بیشتر از گذشته به نیاز و خواسته کاربر نزدیک باشد. همچنین لازم است علاوه بر کلمات کلیدی، اصول سئو را برای عبارات کلیدی نیز اعمال کنید.

از آنجایی که سئو کاران اغلب بر کلمات بیشتر از عبارات متمرکز هستند، تاثیر این الگوریتم بر تغییر نتایج جستجو و رتبه بندی سایت ها زیاد نبوده و د رحدود 10% پیش بینی شده است. پیش بینی می­شود به مرور زمان تاثیر این الگوریتم بر رتبه بندی سایت ها بیشتر شود.

 

algorith- BERT
الگوریتم BERT

 

الگوریتم گوگل برای در اولویت قرار گرفتن مطالب به روزتر(Freshness )

این الگوریتم گوگل در سال 2011 ارائه شده است و توانست تا 35% نتایج جستجو گوگل را دستخوش تغییر نماید. تصور کنید در گوگل میزان سود و وضعیت سرمایه گذاری در بورس را جستجو می­کنید چه انتظاری از گوگل دارید؟

بدون شک به روز بودن اطلاعات اهمیت زیادی برای شما دارد چرا که وضعیت بورس در سال گذشته بسیار متفاوت از سال جاری بوده است.

برای پاسخ به این نیاز کاربران، این الگوریتم گوگل که در زبان فارسی الگوریتم تازگی محتوا و در انگلیسی Freshness نامیده می­شود، معرفی شد تا یکی از معیارهای مهم رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو، به روز بودن محتوا و تاریخ انتشار محتوا باشد.

معرفی این الگوریتم گوگل، باعث می شود تا مدیران سایت ها همواره به دنبال انتشار مطالب جدید و به روز باشند. از طرفی یک رویکرد برای ارتقا جایگاه سئو، علاوه بر تولید محتوای جدید و به روز، به روز کردن و بازبینی مطالب قدیمی تر است.

با این کار شما می­توانید از محتواهای قدیمی تر هم که به روز شده  و تاریخ انتشار جدیدتری دارند، برای ارتقا جایگاه سئو خود استفاده کنید. برای این که طبق این الگوریتم گوگل، به روز ارزیابی شوید و در اولویت قرار بگیرید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

-تاریخ انتشار مقالات و محتوای سایت خود را حذف نکنید

– تولید محتوای مستمر و منظم داشته باشید

– زمانی که کاربران در سایت شما سپری می­کنند می تواند معیاری از جالب بودن و جدید بودن محتوا برای گوگل باشد.

-بازخورد کاربران در شبکه های اجتماعی نیز می تواند معیاری برای به روز بودن مطالب شما برای گوگل باشد.

– به دنبال ترند­ها باشید و مطالب را طبق خواسته و نیاز کاربر تدوین کنید.

 

freshness-algorithm
الگوریتم تازگی محتوا

 

الگوریتم گوگل برای به چالش کشیدن شما ( الگوریتم رقص گوگل)

نوبت معرفی اسرار آمیزترین الگوریتم گوگل است. قبل از این که این الگوریتم را معرفی کنیم باید بگوییم که این الگوریتم به صورت دقیق و کامل شناخته شده نیست.

این الگوریتم گوگل به دنبال محتواهایی است که بیشتر مورد پسند کاربر هستند. اما چگونه؟

 اگر مدت زیادی باشد که مدیریت سایتی را بر عهده دارید، متوجه شده­اید که با انتشار محتوای خوب، کاربردی و کابر پسند به صورت ناگهانی جایگاه سئو شما ارتقا می­یابد و این یک اتفاق لذت بخش است.

ممکن است پس از مدت کوتاهی، دچار افت سایت شوید؟ چه اتفاقی افتاده است؟ آیا محتوای شما دیگر کاربر پسند نیست؟ آن چه که اتفاق می افتد به این الگوریتم گوگل نسبت داده می­شود.

در واقع محتوا مثل رقصنده ای است که به آن فرصت داده می­شود تا در معرض دید قرار بگیرد و صحنه در اختیار او باشد اما برای این که صاحب این جایگاه شود و جایگاه خود را تثبیت کند لازم است تا به چالش بیشتری کشیده شود.

با افزایش بازدید کاربران از محتوای شما، طبق این الگوریتم گوگل، به شما این فرصت داده می­شود تا در جایگاه بهتر سئو قرار بگیرید اما باید شایستگی های خود را برای داشتن این جایگاه ثابت کنید.

گوگل باید به اطمینان برسد که محتوای شما واقعا مورد پسند و نیاز کاربران است. بنابراین در صورتی که واقعا برای تولید محتوای مورد پسند کاربر، زمان صرف می کنید و محتوای شما مورد استقبال کاربران است، لازم نیست با افت جایگاه سایت نگران شوید یا با جهش جایگاه سئو سایت خود، از جایگاه خود راضی شوید و تلاش خود را متوقف کنید.

این الگوریتم گوگل ایجاد شده است تا استمرار و مداومت شما را در تولید محتوای خوب و با کیفیت بسنجد. این الگوریتم گوگل یک نکته دیگر نیز در بر دارید و آن هم در مورد خطرناک بودن تکنیک های کلاه سیاه است.

تکنیک های کلاه سیاه، استفاده از تکنیک های مبتنی بر کدنویسی برای ارتقا جایگاه سئو است و نوعی تقلب در دنیای موتورهای جستجو محسوب می شود. این تکنیک ها می توانند در کوتاه مدت جایگاه سئو شما را ارتقا دهند.

در صورتی که افزایش بازدید و کلیک به دلیل استفاده از تکنیک های کلاه سیاه باشد و واقعا کاربران محتوا را نپسندیده باشد، گوگل دیر یا زود این موضوع را با استفاده از الگوریتم رقص گوگل خواهد فهمید.

 

google-dance
الگوریتم گوگل برای به چالش کشیدن شما

 

توصیه آخر مربوط به این الگوریتم این که، همیشه آماده باشید تا زمانی که گوگل شما را به رقص دعوت می­کند، نمایش خوبی از رقص خود به نمایش بگذارید. به عبارتی به صورت مستمر محتوای خوب و کاربر پسند تولید کنید.

الگوریتم گوگل که رد یا تایید نشده است ( سند باکس)

در هر دقیقه نزدیک به 400  سایت جدید ساخته می شود. آیا گوگل می­تواند تمامی این سایت­ها را که به تازگی ایجاد شده اند به دقت بررسی کند یا  این مقایسه صحیحی است که سایت های جوان و نوپا با سایت های قدیمی تر مقایسه شوند؟

چگونه باید این ارزیابی انجام شود که هر دو نوع سایت جوان و با قدمت، به جایگاه واقعی خود دست یابند؟ الگوریتم گوگل که به معیاری برای بررسی این موضوع نسبت داده می­شود، الگوریتم سند باکس یا sandbox نام دارد.

بد نیست بدانید که وجود این الگوریتم توسط گوگل تایید و تکذیب نشده است و به همین دلیل اختلاف نظر زیادی در خصوص آن میان صاحب نظران و سئوکاران وجود دارد.

کسانی که به وجود این الگوریتم گوگل باور دارند، آن را اینگونه توصیف می­کنند، طبق این الگوریتم سایت های تازه کار باید مدتی را به تمرین بپردازند و از دیگر سایت­ها با اعتبار دامنه بالا تفکیک شوند.

 دقیقا همانطور که کودکان باید مدتی را در جعبه شنی خود به بازی با شن بپردازند و پس از درک کامل خطرات امواج دریا و کسب توانایی های لازم برای مراقبت از خود، مجاز به بازی در کنار دریا خواهند بود.

در واقع آشنایی با این الگوریتم به شما می­گوید که در ماه های اول ایجاد سایت ( معمولا 4ماه اول) به دلیل جریمه شدن نیست که موفق به ارتقا جایگاه سایت خود نمی­شوید بلکه گوگل در حال بررسی و شناخت شماست تا به موضوع فعالیت و کیفیت محتوای شما پی ببرد و البته به شما اعتماد کند.

بسیاری از کارشناسان سئو معتقدند که این الگوریتم گوگل مزایای متعددی برای سایت های نوپا دارد. از جمله این که در این مدت می­توانند ساختارهای سایت خود و استراتژی های تولید محتوا را تثبیت کنند.

گفته می­شود این الگوریتم گوگل تدوین شده است تا امکان فریب دادن گوگل وجود نداشته باشد. به عبارتی گوگل به مرور زمان به شما اعتماد می­کند و این امکان وجود ندارد که با سئو سیاه جایگاه سئو سایت خود را ارتقا دهید و باید صبور باشید.

 

sandbox algorithm
الگوریتم سند باکس

 

اما آیا این الگوریتم گوگل برای تمامی سایت های تازه کار فعال می شود؟ پاسخ منفی است و این همان دلیلی است که باعث می­شود اختلاف نظر میان صاحب نظران وجود داشته باشد و برخی وجود این الگوریتم را تکذیب کنند.

ممکن است الگوریتم سند باکس، برای سایت شما فعال نشود و سایت شما از بقیه سایت­ها تفکیک نشوید.

حالت دیگر هم این است که با سرعت بسیار کمی در سند باکس قرار بگیرید به طوری که متوجه این تغییر نشوید. این حالت نیز وجود دارد که به صورت ناگهانی و محسوس در سند باکس قرار بگیرید و برای مدتی علی رغم فعالیت و جذب کاربر، پیشرفتی در جایگاه سئو سایت شما ایجاد نشود.

شما می­توانید با ابزارهایی مثل سرچ کنسول وضعیت خود را بررسی کنید اگر ورودی سایت شما به واسطه عباراتی به غیر از کلمات کلیدی باشد، به احتمال زیاد این الگوریتم برای شما فعال شده است.

در صورتی که این الگوریتم گوگل غیر فعال شود و از سند باکس خارج شوید، به صورت ناگهانی آمار بازدید از سایت شما افزایش خواهد یافت و متوجه این آزادی خواهید شد.

در صورتی که در سند باکس قرار بگیرید، معمولا حدود 6 ماه طول می­کشد تا آزاد شوید اما راهکارهایی مثل فعالیت در شبکه های اجتماعی، تولید محتوای با کیفیت و مستمر می­تواند به شما کمک کند تا سریع تر از سند باکس آزاد شوید. 

الگوریتم گوگل برای جلوگیری از سو مصرف کلمات کلیدی ( مرغ مگس خوار)

در گذشته تنها محور نتایجی که گوگل اعلام می نمود، کلمات کلیدی بود. به همین دلیل بسیاری از تولید کنندگان محتوا تلاش می کردند تا چگالی کلمات کلیدی را در متن زیاد کنند تا در اولویت موتورهای جستجو قرار بگیرند.

الگوریتم گوگل که باعث شد کیفیت نتایج جستجو به مقدار زیادی ارتقا پیدا کند، مرغ مگس خوار نام دارد. این الگوریتم گوگل در سال 2013 معرفی شد و یک تحول بزرگ در کیفیت نتایجی اعلامی گوگل ایجاد نمود.

طبق این الگوریتم سو مصرف کلمات کلیدی (!)نه تنها تاثیر مثبتی در رتبه بندی گوگل ندارد، حتی می­تواند منجر به جریمه شدن شما بشود.

این الگوریتم، از اصلی ترین الگوریتم هایی است که باعث می شود تا تکنیک های سئو کلاه سفید و تلاش برای ارتقا جایگاه سئو، اهمیت بیشتری یابد.

الگوریتم مرغ مگس خوار، باعث می­شود تا گوگل مثل یک مرغ مگس خوار با سرعت اما دقت، آنچه را که می­خواهد شکار کند. با این الگوریتم آنچه که شما جستجو می­کنید به خوبی توسط گوگل درک می­شود.

این الگوریتم از جالب­ترین الگوریتم­های گوگل است که در آن گراف دانش اهمیت زیادی در آن دارد. گوگل تمامی اطلاعات مکمل و مرتبط را نیز به شما ارائه می­کند و جالب تر این که از نتایج جستجو شما برای تکمیل گراف های دانش خود استفاده می­کند.

قابل پیش بینی است که با مرور زمان، گراف های دانش گوگل دقیق تر شوند و دانش گوگل بیشتر شود و این الگوریتم گوگل قدرت بیشتری بیابد.

طبق این الگوریتم گوگل هر چه شما لینک خارجی بیشتری دریافت کنید، جایگاه سئو بهتری خواهید داشت و اهمیت زیادی دارد که از سایت های مرتبط لینک خارجی دریافت کنید.

 

hummingbird-algorihm
الگوریتم مرغ مگس خوار

 

الگوریتم مرغ مگس خوار ایجاد شده است تا به گوگل کمک کند به جای جستجوی کلمه به کلمه، جستجوی معنایی انجام دهد و از این طریق نتایج بهتری به کاربران خود نشان دهد و رضایت آن ها را جذب کند. بنابراین استفاده از طیف متنوعی از کلمات کلیدی و عبارات توصیفی نیز می­تواند در سئو سایت شما تاثیر زیادی داشته باشد.

الگوریتم گوگل برای جلوگیری از تولید محتوای بی کیفیت و تکراری ( الگوریتم پاندا)

قبل از معرفی این الگوریتم گوگل، بسیاری از مدیران سایت­ها برای تولید محتوای منظم و مستمر، بدون توجه به کیفیت، فقط به تعداد محتوای تولیدی توجه می کردند.

محتواهای کم کیفیت، کوتاه، بی کاربرد و البته تکراری و کپی شده از دیگر سایت ها به سرعت افزایش یافت. لازم بود تا گوگل برای جلوگیری از افت کیفیت محتواهایی که به عنوان نتیجه جستجو نشان می­دهد و برای افزایش رضایت کاربران چاره­ای بیندیشد.

الگوریتم پاندا، یک الگوریتم گوگل است که با این هدف تدوین شده است و به گوگل کمک می­کند تا محتواهای با کیفیت را از محتواهای بی کیفیت تشخیص دهد. بدون شک رضایت کاربران معیار مهمی است.

این الگوریتم با بررسی فاکتورهای متعددی از جمله میزان زمانی که کاربران در سایت سپری می­کنند، میزان لینک به سایت از سایت­های معتبر دیگر، مزیان تبلیغات سایت، تکراری بودن مطالب، مشکلات نگارشی و خطاها، شناخته شدن سایت به عنوان یک سایت تخصصی در حوزه فعالیت خود و … به اهداف تعیین شده دست می­یابد.

برای این که طبق این الگوریتم گوگل، در اولویت جستجو باشید لازم است تا محتوای با کیفیت و اختصاصی تولید کنید که مورد نیاز و مورد پسند کاربر باشد. مشخصا برای تولید محتوای با کیفیت باید مخاطب و الگوریتم­های گوگل را به خوبی بشناسید.

 

panda-algorithm
الگوریتم پاندا

 

الگوریتم گوگل برای جلوگیری از لینک سازی غیر طبیعی (الگوریتم پنگوئن)

این الگوریتم گوگل در سال 2012 معرفی شد و چندین بار به روز شده است. آخرین به روز رسانی رسمی این الگوریتم در سال 2016 انجام شده است.

هر چند دلیل نام گذاری این الگوریتم به نام پنگوئن به صورت دقیق مشخص نیست اما به نظر می­رسد که این الگوریتم از الگوریتم­های اصلی گوگل است. الگوریتم پاندا مانع از بسیاری از اقدامات سئو سیاه می­شود.

در صورتی که سایت شما به صورت غیر طبیعی لینک بگیرید یا لینک هایی که دریافت می­کند خراب باشد، این الگوریتم فعال می­شود و اجازه نمی­دهد تا سایت شما به واسطه این لینک­ها، ارتقا جایگاه یابد.

همچنین با استفاده از الگوریتم، گوگل بسیاری از سایت­هایی را که اقدامات غیر طبیعی برای دریافت بک لینک دارند، شناسایی و جریمه می­کند. گوگل به صورت رندم و در فاصله­ های زمانی مختلف، سایت شما را با کمک این الگوریتم مورد بررسی قرار می­دهد.

بسیاری از متخصصان معتقدند که الگوریتم پاندا و الگوریتم پنگوئن دو الگوریتم گوگل هستند که به کمک یکدیگر به گوگل کمک می­کنند تا محتواهای خوب و با کیفیت را شناسایی نماید.

گفته می شود که گوگل به کمک این الگوریتم، ممکن است سایت هایی که با روش های کلاه سیاه اقدام به جذب بک لینک می کنند، جریمه کند. زمانی که سایتی طبق این الگوریتم جریمه می­شود، پیغامی برای شما ارسال نمی­شود اما سایت شما دچار افت جایگاه سئو می­شود.

در این حالت، تلاش های شما برای مدتی بی اثر خواهد بود. لازم به توجه است که جریمه که با این الگوریتم اعمال می­شود از جمله جریمه های سنگین گوگل است و برای رفع آن لازم است تلاش زیادی بکنید.

 

google-panguin-algorithm
الگوریتم پنگوئن

 

الگوریتم گوگل با تاثیر زیاد بر سئو محلی ( الگوریتم کبوتر)

انواع الگوریتم گوگل در کنار یکدیگر در تلاش هستند تا بهترین و مرتبط ترین نتیجه را به کاربر ارائه نمایند. یکی از نیازهای کاربران، شناسایی کسب و کارهای محلی است.

ممکن است شما به دنبال نزدیک­ترین رستوران، کافی شاپ، سالن زیبایی، فروشگاه زنجیره ای و … باشید. گوگل چگونه باید این کسب و کار­های محلی را شناسایی نموده و بهترین نتیجه را به شما نشان دهد؟ پاسخ به این سوال الگوریتم کبوتر است.

گوگل با این الگوریتم سئو محلی را فعال نموده است و این امکان را برای کاربران فراهم نموده است تا در جستجو، موقعیت مکانی و محله را نیز در نظر گرفته شود تا مرتبط ترین نتیجه به آن­ها ارائه شود.

با توجه به این که جستجو های مبتنی بر موقعیت محلی و جستجو برای انواع کسب و کار های محلی روز به روز در حال افزایش است، این الگوریتم گوگل روز به روز اهمیت بیشتری می­یابد.

الگوریتم کبوتر، یک گام بزرگ در راستای شخصی سازی نتایج جستجو است. اگر شما هم خدمت یا محصولی را به صورت اینترنتی عرضه می­کنید و کسب و کار محلی دارید، اطلاعات مربوط به محل فعالیت را به دقت در نقشه ی گوگل تکمیل کنید، نام آدرس و تلفن خود را در تمامی صفحات درج کنید و سایت خود را در وب سایت­های دایرکتوری محلی ثبت کنید.

این کار باعث می­شود تا گوگل برای شما بازاریابی کند و کسب و کار شما را به جستجوگران کسب و کارهای محلی معرفی کند.

 

google-pigeon
الگوریتم کبوتر

 

الگوریتم گوگل برای جایگزینی مفهوم کلیدی با کلمات کلیدی ( رنک برین)

یکی از بزرگترین اهداف از تدوین و استفاده از انواع الگوریتم های گوگل، درک بهتر و دقیق تر آن چیزی است که مورد نیاز و خواسته کاربر است تا بهترین و مرتبط ترین نتیجه به او ارائه شود.

الگوریتم های زیادی هستند که به گوگل کمک می کنند تا کلمات کلیدی را درک کند و ارتباط بهتری میان محتوا و عبارات مورد جستجو کاربر بیابد. از جمله این الگوریتم­ها می توان به مرغ مگس خوار، پنگوئن و پاندا اشاره نمود.

این الگوریتم  گوگل، با این هدف ایجاد شده است که به گوگل کمک کند تا مفهوم کلمات کلیدی را درک کند و در واقع معیار جستجو را از کلمات کلیدی به مفهوم کلیدی تغییر دهد.

واضح است با این الگوریتم گوگل دیگر تکرار کلمات کلیدی و چگالی کلمات کلیدی اثر زیادی نخواهد داشت و لازم است تا به صورت اختصاصی و تخصصی محتوا به ارائه یک مفهوم کلیدی بپردازد.

این الگوریتم گوگل در سال 2015 برای پردازش بهتر داده ها تدوین شده است و در آن زمان این الگوریتم به عنوان الگوریتم مکمل مرغ مگس خوار معرفی شد.

امروز گفته می­شود که الگوریتم BERT در کنار این الگوریتم قدرت جستجوی گوگل را متحول نموده است. بنابراین بهتر است به انسجام و تخصصی بودن محتوا دقت کنید و به جای تمرکز بر تکرار کلمات کلیدی به انتقال مفهوم کلیدی توجه بیشتری داشته باشید.

 

rank-brain -algorithm
الگوریتم رنک برین

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *