Need-Seo

راهنمای سئو وردپرس

تصور کنید که شما یک کافه با محصولات خوشمزه بدون گلوتن در یک تهران دارید . اگر کسی قصد داشت ” کافه فاقد گلوتن ” در تهران را در Google جستجو کند ، به راحتی می تواند شما را در صدر نتایج جستجو هستید را پیدا کند ، درست است ؟

به این ترتیب افرادی که در بین تولید محتوا ها به جستجوی کافه های بدون گلوتن در این شهر می پردازند ، بیشتر احتمال دارد سایت شما را ببینند ، روی اطلاعات شما کلیک کنند و مشتری شما شوند ( چه از طریق اینترنت و چه از طریق فروشگاه ) .

ظاهر شدن وب سایت شما در بالای صفحه نتایج موتور های جستجو ( SERP ) همان چیزی است که می توانید اگر مدتی را صرف بهینه سازی موتور جستجو کنید ، بدست آورید .

SEO
سئو در وردپرس

 

سئو چیست؟

سئو ( بهینه سازی موتور جستجو ) ، فرایند افزایش رایگان و ترافیک ارگانیک وب سایت شما با بهبود رتبه و دید شما در موتور های جستجوگر مانند Google است . محتوا های شما برای سوالات خاصی که بهینه کرده اید ، در بالای SERP ظاهر می شود .

اکنون که متوجه شدید سئو چیست ، بیایید بیشتر درباره این موضوع مهم صحبت کنیم .

چرا سئو مهم است؟

وقتی وب سایت و محتوای وردپرس خود را بهینه می کنید ، به احتمال زیاد به افرادی خواهید رسید که به طور فعال در جستجوی اطلاعات در مورد خدمات و محصولات مرتبط با شما هستند .

این کار به صورت ارگانیک انجام می شود ، به این معنی که به Google یا موتورهای جستجوگر دیگر پرداخت نمی کنید تا محتوای خود را در بالای صفحه نتایج قرار دهید .

ایجاد محتوای ارگانیک در رتبه بندی نیز مفید است زیرا وب سایت و اطلاعات شما به احتمال زیاد برای بازدید کنندگان مطمئن تر و قابل اطمینان تر به نظر می رسند ( در مقابل یک تبلیغات پولی که در بالای SERP قرار دارد ) .

 

seo-service
اهمیت سئو

هرکسی که دارای یک تجارت و وب سایت است باید به دنبال بهبود سئو خود باشد ، زیرا این یک روش ساده و موثر برای افزایش دادن ترافیک و قابل توجه بودن و همچنین تعداد پیشرو ها ، تبدیل ها و موارد دیگر است .

12 راه برای بهبود سئو وردپرس

راهنمای زیر 12 راه برای شما فراهم می کند تا بتوانید به طور چشمگیری سئو وب سایت وردپرس خود را بهبود ببخشید ، ترافیک ارگانیک خود را تقویت کرده و اقتدار خود را در موتور های جستجو افزایش دهید تا بتوانید بازدید کنندگان و مشتری های بیشتری را بدست آورید .

 

wordpress-seo
سئو وردپرس

تنظیمات قابلیت مشاهده وردپرس خود را بررسی کنید

تنظیمات دید خود را در وردپرس بررسی کنید . این نرم افزار در واقع تنظیماتی دارد که به شما این امکان را می دهد تا وب سایت خود را از موتور های جستجو مخفی کنید .

این می تواند در هنگام ساخت و یا بازسازی سایت شما مفید واقع شود و این در صورتی است که نمی خواهید بازدید کنندگان بتوانند کارهای شما را مشاهده کنند .

بیشتر بخوانید
برچسب چیست؟ کاربرد برچسب ها در وردپرس

پیوندهای ثابت خود را تغییر دهید

پیوند مجدد یک URL یا پیوند به یک پست ، صفحه یا وبلاگ خاص در وب سایت شماست . پیوند ها به طور واضح بیان می کنند که پست ، صفحه یا وبلاگ شما در واقع چیست (در خود URL) .

بنابراین بازدید کنندگان می دانند روی چه چیزی کلیک می کنند . شما باید پیوند های خود را تغییر دهید تا نه تنها تجربه کاربر را بهبود بخشید ، بلکه سئو خود را نیز بهبود ببخشید .

موتور های جستجو پیوند های متداول را می خوانند تا مشخص کنند که در موضوع سئو ، آیا وب سایت شما پاسخی به سؤالات جستجو های خاص دارد یا خیر .

از برچسب ها و دسته بندی ها استفاده کنید .

برچسب ها و دسته بندی ها به شما امکان می دهد تا صفحات وب سایت و پست های وبلاگ خود را به ترتیب به گروه های خاص و گسترده ای جدا کنید .

این باعث می شود سئو شما بهتر شود . زیرا به موتور های جستجوگر اجازه می دهد ساختار وب سایت شما و محتوای وب سایت شما را درک کنند .

 افزونه سئو را انتخاب کنید

افزونه های وردپرس با افزودن ویژگی هایی که با نرم افزار استاندارد نمی شوند ، عملکرد وب سایت شما را ارتقا می بخشند . ده ها هزار پلاگین در دسترس است که بسیاری از آن ها می توانند به شما در بهبود سئو کمک کنند .

 

yoast-seo
یکی از بهترین افزونه های سئو

اگر از این افزونه که می خواهید در سایت خود پیاده سازی کنید آگاهی ندارید ، می توانید کتاب خانه افزونه وردپرس را برای گزینه هایی متناسب با نیاز های خود جستجو کنید .

 از نقشه های XML استفاده کنید

نقشه سایت XML یک فایل کد در وب سرور شما است  که شامل هر صفحه از وب سایت است . نقشه های XML برای کمک به موتور های جستجو در یافتن ، ارزیابی و رتبه بندی مطالب در داخل سایت شما استفاده می شود .

پیوند داخلی سایت شما

INTERNAL LINK
لینک دهی داخلی

برای بهبود سئو خود ، باید اختیارات وب سایت خود را افزایش دهید . یكی از اصلی ترین راهكار هایی كه موتور های جستجو قدرت سایت شما را تعیین می كنند ، مواردی است كه شما به صفحات ، پست ها ، وبلاگ ها و سایر مطالب خود پیوند می دهید .

 

 

 تصاویر خود را بهینه کنید

شما می توانید همه چیز را تقریباً در وب سایت وردپرس ، از جمله تصاویر خود ، بهینه کنید .

برای بهینه سازی تصاویر ، از Image-Alt-Text استفاده کنید . موتور های جستجو برای رتبه بندی سایت شما Image-Alt-Text را که توصیفی از تصاویر شما است ، می خوانند و تعیین می کنند که آیا تصاویر شما اطلاعاتی را که توسط کاربران جستجو می شود دارند یا خیر .

 از SSL استفاده کنید

SSL یا Secure Sockets Layer یک فناوری امنیتی استاندارد است که پیوند رمز گذاری شده بین سرور و مرورگر را مدیریت می کند . SSL چگونگی ایمن نگه داشتن اطلاعات بین وب سایت و بازدید کنندگان است .

بیشتر بخوانید
آنچه باید درباره سئو کلاه سیاه بدانیم؛ پانزده دقیقه تا پاسخ

از پیوند های خارجی Nofollow استفاده کنید

وقتی از طریق صفحه به سایت خود پیوند می دهید ، به خودتان اختیار می دهید . وقتی به منابع خارجی یا سایر مطالب خود پیوند دارید که فکر می کنید بازدید کننده شما باید آن را بخوانند یا تجربه کنند ، به آن ها نیز کمک می کنید تا اقتدار خود را بدست آورند ، یا به این وب سایت ها ” پیوند ” می دهند .

 

NOFOLLOW
پیوند های خارجی Nofollow

بنابراین می توانید بگویید پیوند خارجی یک چیز خوب برای سئو شماست ، اما همچنین باعث بهبود سئو آن دسته از صفحه هایی می شود که در وب سایت خود به آن ها اشاره می کنید .

امنیت خود را مدیریت کنید

همان طور که در بحث ما درباره گواهینامه های SSL ذکر شد ، موتور های جستجو عاشق وب سایت های ایمن هستند – به این معنی که در صورت ایمن بودن سایت شما ، رتبه وب سایت شما بهبود می یابد .

بسته به برنامه وردپرس خود ، ممکن است شما از امنیت به خوبی مراقبت کرده باشید و یا نکرده باشید .

اصلا مهم نیست که چه چیزی ، شما همیشه می توانید که یک افزونه ، به مانند Wordfence Security و یا i Themes Security ، را برای محافظت از سایت خود نصب کنید .

نظرات را بهینه کنید

نظرات در مورد پست ها راهی عالی برای تقویت تعامل در وب سایت شما است .

تعامل به طور معمول به معنای ترافیک بیشتر ، به اشتراک گذاری پیوند ها و تعامل و در نتیجه بهبود سئو است .

با این حال ، هرز نامه در نظرات شما می تواند سئو و رتبه شما را خراب کند . به همین دلیل باید اطمینان حاصل کنید که فقط نظرات واقعی افراد حقیقی را دریافت می کنید .

از بین WWW یا بدون WWW یک مورد را انتخاب کنید

دو راه اصلی برای دسترسی به وب سایت ها از طریق URL وجود دارد – می توانید با ” www ” جستجو کنید ( بنابراین جستجوی شما مانند این است : www.mysite.com ) یا بدون ” www ” ( بنابراین جستجوی شما به این صورت است : mysite.com ) .

موتور های جستجو این دو URL متفاوت یا نام دامنه رسمی را به عنوان وب سایت های کاملاً متفاوت مشاهده می کنند .

به همین دلیل باید یکی را انتخاب کنید . هیچ گزینه خوب یا بدی وجود ندارد و تصمیم شما تاثیری در سئو شما نخواهد داشت – این فقط یک اولویت است .

سخن پایانی درباره سئو وردپرس

هر کس می تواند سئوی وب سایت وردپرس خود را با تولید محتوا بهبود ببخشد .

با اجرای چند یا همه نکات ساده از این راهنما ، قدرت و رتبه وب سایت خود را در همه موتور های جستجو افزایش می دهید .

و با رسیدن به این هدف ، افزایش بازدید کنندگان وب سایت ، هدایت و تبدیل مثبت را تجربه خواهید کرد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image