business-consulting-wordpress-themes

راز های طراحی سایت شرکتی

این مقاله 41 بار بازدید شده است

سایت شرکتی از جمله سایت هایی است که مشتریان زیادی دارد و در مقایسه با دیگر انواع سایت ها پرطرفدار تر است. به صورت خلاصه، سایتی که به معرفی خدمات و محصولات کسب و کار شما می پردازد، سایت شرکتی نامیده می شود.

سایت شرکتی می تواند دارای فروشگاه آنلاین باشد و امکان خرید را برای مشتریان فراهم نماید یا این که فاقد فروشگاه باشد و صرفا برای معرفی از آن استفاده شود. در کل ضرورتی ندارد که یک شرکت داشته باشید تا بتوانید این نوع سایت را ایجاد کنید.

 

business themes
نمونه یک سایت شرکتی

 

 

داشتن سایت شرکتی یک استراتژی موثر برای معرفی خدمات و محصولات به تعداد بیشتری از مشتریان است و نسبت به روش های با تاثیرگذاری مشابه، روش کم هزینه تری محسوب می شود.

به همین دلیل اغلب کسب و کار ها به محض پیدایش برای ایجاد سایت شرکتی اقدام می کنند. اگر شما هم از جمله کسب و کار هایی هستید که قصد دارید با طراحی و ایجاد یک سایت، محصولات و خدمات خود در بستر فضای مجازی به مخاطبان معرفی کنید، مطالعه این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. 

مشخصات و ویژگی های یک سایت شرکتی

یک سایت شرکتی سایتی است که شرکت شما را به بهترین شکل ممکن به مخاطب معرفی می نماید. در این سایت علاوه بر معرفی شرکت و راه های تماس با شرکت، لازم است تا خدمات و محصولات کسب و کار خود را به مخاطب معرفی نمایید.

استفاده از تصاویر، ویدیو ها و … می تواند برای معرفی محصول بکار گرفته شود. مشتری باید پس از بازدید از یک سایت شرکتی، درک مناسبی از مزیت رقابتی کسب و کار شما بدست آورد.

یک سایت از این نوع باید به صورت کاملا اصولی و حرفه ای طراحی شده باشد تا بتواند بستر مناسبی را برای آشنایی مشتریان با شرکت، محصولات و خدمات آن فراهم آورد. برای مثال یک سایت باید سرعت بارگذاری خوبی داشته باشد. یک سایت کند، می تواند برای بازدید کنندگان خسته کننده باشد.

 

besiness website
معرفی خدمات در یک سایت شرکتی

 

جذابیت و زیبایی سایت شرکتی اهمیت زیادی دارد و می تواند در برند­­سازی، جلب اعتماد و جذب توجه کاربر اهمیت زیادی داشته باشد.

ساخت و طراحی سایت شرکتی

برای داشتن یک سایت شرکتی که مشخصات و ویژگی های گفته شده را داشته باشد، لازم است به یک طراحی حرفه ای مراجعه کنید. یک طراح حرفه ای قبل از هر اقدامی تلاش می کند تا با شرکت، خدمات و محصولات شما آشنا شده و اهداف شما را از ساخت و ایجاد سایت بداند.

بنابراین قبل از مراجعه به طراح فهرستی از نیازهای خود تهیه کنید و به صورت شفاف به طراح بگویید که سایت شما باید چه ساختاری داشته باشد. در ادامه چند نکته مورد تاکید قرار گرفته است که می تواند به شما در داشتن یک سایت شرکتی حرفه ای و کارا کمک کند.

توجه به ماهیت کسب و کار و اهمیت آن در طراحی سایت شرکتی

قبل از این که برای طراحی سایت شرکتی اقدامی کنید، لازم است نوع کسب و کار خود را تعیین کنید. نوع کسب و کار شما می تواند در طراحی سایت اهمیت زیادی داشته باشد.

فرض کنید کسب و کار شما از نوع B2B است، به این معنا که به صورت مستقیم با مصرف کننده نهایی در ارتباط نیستید، در این حالت لازم است تا توضیحات فنی زیادی را در خصوص محصول و خدمات خود ارائه کنید. سایت شما باید متناسب با این نیاز باشد.

در این نوع کسب و کار ها سایت شرکتی بستر لازم برای ارائه توضیحات تکمیلی، تصاویر، ویدیوها و … را در اختیار صاحبان کسب و کار ها قرار می دهد.  اگر کسب و کار شما از نوع B2C باشد و شما با مصرف کننده نهایی در ارتباط باشید، نکات فنی کمتر مورد نیاز است.

در مقابل پاسخ به سوالات مشتریان، آموزش نحوه استفاده، نمایش نظر مشتریان قبلی، باشگاه مشتریان و … می تواند اهمیت بیشتری در سایت شما داشته باشد. نیازهای خود را بر اساس خواسته های مشتریان، مشخص کنید و قبل از هر اقدامی در اختیار طراح سایت قرار دهید.

 

اصول برندسازی و اهمیت آن در طراحی سایت شرکتی

اصول برندسازی در طراحی هر نوع سایتی اهمیت دارد اما در خصوص سایت شرکتی اهمیت این موضوع بسیار بیشتر است. اگر برای کسب و کار خود برنامه برندسازی دارید، طراحی سایت را به صورت هماهنگ با برنامه برندسازی خود انجام دهید.

تمامی اجزای بصری برند شما اعم از لوگو، رنگ سازمانی و سایت باید به صورت هماهنگ با یکدیگر باشند و یک پیام را به مخاطب منتقل نمایید. سعی کنید از سایر اجزای برند خود در سایت شرکتی نیز استفاده کنید. درج لوگو، استفاده از رنگ سازمانی و … می تواند ضمن اعتبار بخشیدن به سایت شما، برند کسب و کارتان را نیز قدرتمند تر نمایید.

همچنین سایت می تواند بستر مناسبی برای پیاده سازی و تحقق برنامه های برندسازی شرکت و کسب و کار شما باشد. می تواند در سایت راه هایی را برای نظرسنجی، ارتباط با مشتریان، تشکیل باشگاه مشتریان ایجاد کنید.

 

برگزاری مسابقات، جشنواره ها، ایجاد بخش اخبار و اطلاع رسانی اخبار به مخاطب همگی می تواند از طریق سایت انجام شده و در ارتقای برند شرکت موثر باشد.

انتخاب اسم دامنه برای یک سایت شرکتی

برای سایت شرکتی معمولا از پسوند .com استفاده می شود و معمولا اسم شرکت، اسم برند یا اسم محصول به عنوان آدرس دامنه انتخاب می شود. نکته ای که در این میان باید به آن توجه کنید این است که بهتر است اسم دامنه ای برای سایت خود انتخاب کنید که سایت مشابهی نداشته باشد.

در این صورت امکان اشتباه کاربر و ورود به سایت مشابه زیاد است. به خصوص اگر سایت مشابه از نظر سئو جایگاه خوبی داشته باشد و در اولویت موتور های جستجو باشد.

در کل توصیه می شود به هنگام انتخاب اسم شرکت یا اسم برند که قرار است از آن به عنوان اسم دامنه استفاده کنید، سایت های مشابه را نیز بررسی کنید. این رویکرد به شما کمک می کند تا اسم های بسیار مشابه انتخاب نکنید و از ورود تصادفی کاربران خود به این سایت ها جلوگیری کنید.

آغاز به طراحی سایت شرکتی

در این مرحله بر اساس نیاز و خواسته های شما، طراح از سیستم مدیریت محتوا و قالب های آماده استفاده نموده یا اقدام به طراحی سایت اختصاصی می نماید. وردپرس از جمله سیستم های مدیریت محتوایی است که کاملا اصولی و حرفه ای قالب های متعدد و متنوع را با هزینه بسیار اندکی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

شما می توانید بر اساس نیاز و اهداف از میان قالب های مختلف، یک نوع را انتخاب و سایت شرکتی خود را بر روی قالب منتخب پیاده کنید. به دلیل مزایای متعدد و هزینه مناسب، بیش از 60% سایت های شرکتی، با استفاده از وردپرس ساخته شده اند.

در صورتی که از وردپرس استفاده کنید، طراح ممکن است افزونه های مختلفی را به شما معرفی کند. استفاده از افزونه ها پشتیبانی از سایت وردپرسی را برای شما بسیار کم هزینه و راحت خواهد نمود.

 

در صورتی که بر اساس نیاز و خواسته های شرکت، تصمیم به طراحی سایت اختصاصی بگیرید، می توانید یک سایت منحصر به فرد و کاملا شخصی سازی شده داشته باشید. این سایت ها در صورتی که حرفه ای طراحی شده باشند، از امنیت بسیار خوبی برخوردار هستند.

در هر صورت، هر کدام از انواع طراحی سایت را که برای طراحی سایت شرکتی انتخاب نمایید، مسئله مهم و حائز اهمیت این است که سایت را برای موتورهای جستجو بهینه سازی کنید.

این اقدام بستر لازم برای اقدامات سئو را مهیا می کند تا بتوانید با برنامه ریزی و اقدامات موثر در اولویت موتور های جستجو قرار بگرید.

سرور و هاست با کیفیتی را برای سایت شرکتی خود انتخاب کنید تا سایت شما کارایی لازم را داشته باشد و بتواند رضایت کاربران را جلب کند.

معمولا طراحان سایت شناخت کافی از سرور ها و هاست ها را داشته و بر اساس مشخصات فنی سایت و بر اساس شناخت، پیشنهادات مناسبی برای شما دارند.

پشتیبانی از سایت شرکتی

پشتیبانی از سایت شرکتی اهمیت زیادی دارد. به محض اتمام فاز طراحی و ایجادی، برای راه اندازی سایت و بارگذاری محتوا اقدام کنید.

از طراح سایت بخواهید تا نحوه بارگذاری محتوا در سایت را به شما یا تیم پشتیبان سایت شما آموزش دهد.

سایت خود را به صورت مستمر و منظم روز رسانی کنید و از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

سعی کنید سایت شما پویا باشد و حس پویایی را به مخاطبان خود منتقل کند. تیمی را برای پشتیبانی فنی از سایت تشکیل دهید. اهمیت زیادی دارد که مشکلات فنی را بسیار سریع رفع نمایید.

 

سئو و اهمیت آن در سایت شرکتی

هدف هر کسب و کاری، از ایجاد سایت شرکتی، معرفی شرکت، محصولات و خدمات آن به تعداد بیشتری از مخاطبان است. بنابراین ارتقا جایگاه سئو سایت می تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

در صورتی که در اولویت موتور های جستجو قرار بگیرید، گوگل و موتور های جستجو سایت شما را به مخاطبان پیشنهاد می نمایند. در این حالت علاوه بر این که مخاطبان بیشتری سایت را بازدید می نمایند، اعتبار سایت شما نیز نزد آنها افزایش می یابد.

بنابراین با مراجعه به متخصصان سئو، برای ارتقا جایگاه سئو سایت شرکتی برنامه ریزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *