learn-seo

آموزش سئو وردپرس رایگان و حرفه ای

شاید به طور دقیق ندانید که سئو یا seo چیست و به چه معناست اما بدون شک بارها اسم آن را شنیده اید و شاید حتی اطلاعات جسته و گریخته ای در خصوص آن دارید.

در این مقاله می خواهیم شما را به طور کامل با این کلمه، مفهوم آن و اقداماتی که باید برای ارتقا رتبه سئو خود انجام دهید، آشنا کنیم.

هر مدیر و صاحب کسب و کاری به اهمیت سئو برای بقا در بازارهای رقابتی امروز پی برده است هر چند ممکن است که با این اصطلاح به صورت تخصصی آشنا نباشد.

از آنجایی که این مقاله یک راهنمای جامع است، ابتدا شما را با این مفهوم آشنا می کنیم.

در گذشته لازم بود تا برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود در دنیای اینترنت، آدرس سایت را بدانید و با درج آدرس به محتوای سایت دسترسی پیدا کنید اما تحول در دنیای اینترنت با پیدایش موتور های جستجو ایجاد شد.

موتور های جستجو به شما کمک می کردند که بر اساس کلمات کلیدی که جستجو می کنید، سایت های مناسب را پیدا کنید.

گوگل به عنوان قوی­ترین موتور جستجو تحول بزرگی را در دنیای اینترنت ایجاد نمود.

اولین قدم در این بحث بدون شک بررسی معنا و مفهوم seo است. فرض کنید به دنبال یک خدمت یا محصول مشخصی هستید و ترجیح می دهید با مراجعه به اینترنت به پاسخ سوال خود برسید یا این که محصول و خدمات مورد نیاز خود را بیابید.

به احتمال زیاد موضوع مورد نظر را با کمک کلماتی در گوگل جستجو می کنید.

گوگل یک موتور جستجو است و به دنبال کلمات مورد نظر شما که اصطلاحا کلمات کلیدی گفته می شوند، می گردد و مطالبی را که می یابد بر اساس معیارهایی دسته بندی می کند.

این معیارها الگوریتم های جستجوی گوگل هستند. این که سایت یا مطلب شما با چه اولویتی توسط موتور جستجو نمایش داده می شود، رتبه سایت شما خواهد بود.

این موتور ها از جمله موتور جستجو گوگل بر اساس معیارها و الگوریتم هایی، سایت ها را اولویت بندی نموده و به مخاطب نمایش می دهند.

با این عملکرد موتور های جستجو دنیای جذاب و پیچیده سئو پا به عرصه وجود گذاشت. Seo مخفف عبارت search engine optimization به معنای اقداماتی است که شما انجام می دهید تا افزایش رتبه سایت خود را در رتبه بندی موتور های جستجو رقم بزنید.

سئو اقدامات و فرایند بهینه سازی سایت را شامل می شود  که باعث می شود موتور های جستجو شما را با اولویت بالاتری به مخاطب معرفی نمایند.

به مجموعه اقداماتی که شما انجام می دهید تا در اولویت جستجوی گوگل قرار بگیرید و رتبه و جایگاه سایت خود را در این جستجو ارتقا دهید سئو نامیده می شود.

 

SEO-learning
سئو به معنای بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است

چرا سئو اهمیت دارد؟

شاید برایتان سوال باشد که چرا سئو اهمیت دارد. چرا باید برای قرار گرفتن در اولویت جستجوی موتور ها به این میزان هزینه و انرژی صرف کرد؟ خوب پاسخ به این سوال، به سوالات قبلی هم جواب می دهد:

هدف شما از داشتن سایت چیست؟ بدون شک می خواهید تا افراد زیادی مطالب و محتوای سایت شما را ببینند و بتوانید مخاطبان و مشتریان خود را افزایش دهید.

اگر بدانید که بیش از 80% مخاطبان شما، سایت شما را به کمک موتور های جستجو می یابند، به اهمیت سئو پی می برید. در واقع می توان این چنین گفت که مردم به موتور جستجو اعتماد می کنند تا به آنها کمک کند آن چه را که می خواهند بیابند.

اگر شما در اولویت جستجو نباشید، هرگز دیده نخواهید شد. پس اصول و مجموعه اقدامات سئو بیشتر از آنچه که قابل تصور است، اهمیت دارند.

در میان موتور های جستجو، موتور جستجو گوگل بیشتر از سایر موتور ها اهمیت دارد چرا که مخاطبان بیشتری داشته و بیشتر مورد استفاده عموم است.

در ادامه شما را با موتور جستجو گوگل آشنا می کنیم تا به اهمیت آن و ضرورت بهینه سازی سایت خود برای قرار گرفتن در اولویت این موتور جستجو پی ببرید.

 

seo-course
اهمیت سئو

بیانیه ماموریت گوگل چیست؟

شاید بتوان گفت اهمیت یافتن سئو به دلیل اهمیتی است که موتور های جستجو در زندگی ما دارند. کمتر کسی است که بتواند بدون موتور های جستجو مطالب، محصولات و خدمات مورد نظر خود را بیابد

اما اگر بخواهیم به این بحث دقیق تر نگاه کنیم می توان گفت جهان این تحول را در موتور های جستجو به شرکت گوگل مدیون است.

گوگل یک موتور جستجو قدرتمند است که به شما کمک می کند مطالب مورد نیاز خود را در میان انبوهی از اطلاعات موجود در اینترنت بیابید و روز به روز این موتور را دقیق تر و هوشمندتر می کند.

گوگل الگوریتم های دقیقی دارد که همواره در تلاش است تا آنها را تغییر دهید تا بتواند رضایت کاربران خود را بیشتر جلب کند.

بیانیه ماموریت گوگل به خوبی می گوید که این موتور جستجو با چه هدفی ایجاد شده، چه می کند و چه هدفی برای آینده دارد.

بیانیه ماموریت گوگل می گوید که ماموریت گوگل ساماندهی اطلاعات جهان است تا برای جهانیان به بهترین شکل در دسترس و مفید باشند.

 

google-mission
اهمیت درک بیانیه گوگل در برنامه ریزی برای ارتقا سئو

 

درک بیانیه گوگل اهمیتی زیادی در برنامه ریزی برای بهینه سازی سایت و اقدامات سئو دارد، گوگل در تلاش است تا اطلاعات جهان را از یک طرف و نیاز کاربران خود را از طرف دیگر به خوبی درک کند، تا بتواند مفید ترین اطلاعات را در دسترس آن ها قرار دهید.

بنابراین اگر می خواهید رتبه سایت شما در جایگاه خوبی باشد و با تغییرات گوگل همگام شوید، لازم است تا کاربر محور باشید و سعی کنید سایت کاربر پسندی داشته باشید.

طرز کار موتور های جستجو  و اهمیت آن در اقدامات سئو

 

اگر در حال برنامه ریزی اقدامات سئو برای سایت خود هستید، لازم است با طرز کار موتورهای جستجو آشنا شوید تا بتوانید بر اساس معیار های مورد نظر آن ها، سایت خود را بهینه سازی کنید.

موتورهای جستجو بر اساس الگوریتم های مشخصی به جستجو می پردازند. در واقع این الگوریتم ها رمز و راز موتور های جستجو هستند و کارایی و کیفیت جستجو آن ها را تعیین می کنند.

متخصصان تلاش می کنند تا این الگوریتم ها را شناسایی کنند و از این طریق به شما کمک می کنند تا اقدامات خود را بهینه سازی کنید.

اگر می خواهید در اولویت نتایج جستجو موتور ها قرار بگیرید باید این الگوریتم ها و اساس عملکرد آن ها را بشناسید.

الگوریتم های گوگل به طور دقیق شناخته شده نیستند و البته این الگوریتم ها ثابت هم نیستند.

این موتور جستجو همواره در حال تغییر و ارتقای الگوریتم های خود می باشد تا بتواند محتوای کاربردی و مفید را برای کاربران شناسایی کند.

بنابراین لازم است تا شما هم اقدامات سئو خود را با تغییر الگوریتم ها به روز کنید.

الگوریتم های جدید گوگل همگی به نحوی تدوین و برنامه ریزی می شوند که به موتور جستجوی گوگل کمک کنند تا محتوا را به درستی درک کند و مرتبط ترین و مفید ترین مطالب را در اولویت قرار دهد.

یکی از آخرین الگوریتم های گوگل که در سال 2019 پیاده شده و تحول بزرگی در جستجوی این موتور ایجاد نموده است،  الگوریتم BERT می باشد.

این الگوریتم گوگل را به اهداف خود نزدیک تر نموده است تا مطالب را به خوبی دسته بندی نموده و درک کند.

با این الگوریتم دیگر اقدامات سئو به تکرار کلمات کلیدی با چگالی مشخص محدود نمی شود و شما باید برنامه ریزی های دقیق تری برای ارتقای رتبه سایت خود داشته باشید.

google-algorithms
الگوریتم ها و تاثیر آنها در سئو

اولین مرحله از مراحل سئو سایت

اولین قدم برای این که در اولویت جستجو موتور ها قرار بگیرید، این است که یک سایت استاندارد با کدنویسی صحیح و اصولی داشته باشید. بنابراین قبل از این که برنامه ای برای ارتقا سئو داشته باشید، باید سایت خود را بهینه کنید.

پس اقدامات سئو از طراحی سایت آغاز می شود. اگر طراحی سایت خود را به شرکت ها یا افراد حرفه ای سپرده اید در خصوص طراحی سایت بهینه برای سئو از آن ها سوال کنید.

در صورتی که تاکیدی روی این مسئله نداشته اید بهتر است، با طراح سایت خود تماس بگیرید و به اهمیت موضوع اشاره کنید.

عدم توجه به این نکته ممکن است تمامی تلاش های بعدی شما را بی نتیجه کند.

اگر قصد فعالیت حرفه ای در زمینه  SEO را دارید، بهتر است با مفهوم سئو تکنیکال نیز آشنا شوید. به مراحل بهینه سازی سایت برای ایندکس و خزش راحت­تر موتورهای جستجو SEO Technical گفته می شود.

اقدامات این بخش نیز متعدد، کاملا تخصصی و بسیار تاثیرگذار است. بهینه سازی کد های سایت، افزایش سرعت لود سایت، ساخت نقشه ی سایت، واکنش­گرا بودن سایت و … از جمله اقداماتی است که اهمیت زیادی در افزایش رتبه سایت شما دارد و از لحاظ تخصصی در دسته اقدامات SEO Technical  دسته بندی می شود.

شما می توانید به مراکز تخصصی و افراد سئو کار مراجعه نمایید و بخواهید که اقدامات SEO Technical را برای شما پیاده کنند. اقدامات سئو تکنیکال می توانند بر روی سایت شما که قبلا طراحی شده است، پیاده شود.

هر چند بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که از اولین مراحل طراحی سایت، به فکر این اقدامات باشید.

تدوین استراتژی و تاکتیک های سئو؛ چگونگی جلب اعتماد گوگل

اگر بستر برای اقدامات سئو را فراهم نموده اید، حال وقت آن رسیده است که با کمک یک مشاور سئو، استراتژی های اصلی را برای اقدامات در این زمینه تعیین کنید. برای بهبود رتبه سایت به یک برنامه منسجم، حرفه ای، مستمر و منظم نیاز دارید.

یک مشاور و متخصص به شما کمک می کند که اقدامات را اولویت بندی کنید و بتوانید در سریع ترین زمان ممکن و با یک هزینه بهینه به جایگاه مناسب دست بیابید.

برای قرار گرفتن در جایگاه اول گوگل یا در کل داشتن رتبه های بهتر، لازم است تا یک برنامه ریزی بلند مدت داشته و صبور باشید. برنامه های سئو شما باید با برنامهSEM  کسب و کارتان همخوانی داشته باشد.

ممکن است برای شما سوال باشد که SEM چیست و چه تفاوتی با SEO دارد. SEM مخفف عبارت Search Engine Marketing می باشد.

در واقع اقدامات SEM اقداماتی هستند که موجب حضور بیشتر و بیشتر دیده شدن شما در اینترنت می شود.

فعالیت های SEM بسیار گسترده اند و سئو می تواند به عنوان بخشی از مجموعه اقدامات و سیاست های SEM باشد. می توان گفت سئو مهم ترین مفهوم از مفاهیم زیرمجموعه  SEMاست. اما این به آن معنا نیست که اقدامات SEO کافی است.

مطالعات نشان می دهد که افرادی که اقدامات SEM را نیز در کنار اقدامات سئو در اولویت قرار میدهند 35% موفق تر هستند و جایگاه بهتری در جستجو های گوگل دارند.

پس شما به تاکتیک های هر دو نیاز دارید. به ویژه اگر به دنبال بهترین جایگاه ها در جستجوی گوگل هستید.

برای مثال شما می توانید در کنار تمامی اقداماتی که برای ارتقا جایگاه سئو سایت خود انجام می­دهید از تبلیغات گوگل ادز نیز استفاده کنید.

گوگل ادز بزرگترین مرکز خدمات تبلیغات گوگل است که به شما کمک می کند تا زمانی که اقدامات سئو شما جواب می دهد، جایگاه خوبی داشته باشید، سریع تر به جایگاه مطلوب برسید و جایگاهی که به آن رسیده اید را حفظ کنید.

برای تدوین استراتژی، تاکتیک ها و برنامه های SEM نیاز به افراد متخصص در این زمینه دارید.

در تدوین استراتژی و برنامه ها برای ارتقا سئو علاوه بر هماهنگی و همخوانی با برنامه های SEM باید استراتژی ها و تاکتیک های دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را نیز در نظر بگیرید.

بخشی از برنامه های بازاریابی شما که با استفاده از ابزارهای دیجیتال انجام می شود، برنامه های دیجیتال مارکتینگ نامیده می شود.

از آنجایی که اینترنت اهمیت زیادی در زندگی مشتریان شما دارد، دیجیتال مارکتینگ در فضای اینترنت روز به روز اهمیت بیشتری در میان برنامه های بازاریابی می یابد.

معمولا ارتقا سئو نیز از مهم ترین برنامه های دیجیتال مارکتینگ است. برای مثال ممکن است تدوین پادکست ها یا انواع ویدیو ها از جمله برنامه های اولویت دار دیجیتال مارکتینگ شما باشد که می تواند در انتخاب استراتژی و تاکتیک های سئو نیز تاثیرگذار باشد.

دسته بندی اقدامات سئو به دو دسته on page seo  و off page seo

مجموعه اقدامات که در قالب اقدامات بهینه سازی برای موتور های جستجو یا سئو هستند به دو دسته کلی تقسیم می شوند.

یکی از اصطلاحاتی که مربوط به این مرحله از مراحل سئو سایت می شود، اصطلاح سئو داخلی و خارجی است. تمامی برنامه های شما برای ارتقا سئو سایت به این دو دسته کلی تقسیم می شوند

این دو دسته به اصطلاح on page seo و  off page seo نامیده می شوند. در زبان فارسی این دو اصطلاح سئو داخلی و خارجی نیز گفته می شود.

این دو اقدام مکمل یکدیگر هستند تا شما بتوانید جایگاه سایت خود را در جستجو توسط این موتور ها ارتقا دهید.

بنابراین انتخابی میان این دو نوع اقدام وجود ندارد و شما به هر دو نیاز دارید. هر چند گستره اقدامات در نوع سئو داخلی بیشتر است و لازم است هزینه و وقت بیشتری را برای این نوع اقدامات در نظر بگیرید.

 

seo-cuorses
دسته بندی اقدامات سئو

SEO،داخلی مجموعه ای از اقدامات است که شما داخل صفحات خود انجام می دهید تا در اولویت جستجو موتور ها قرار بگیرید. نتایج حاصل از این اقدامات قابل مدیریت هستند. به بیان بهتر هر چه بیشتر تلاش کنید نتیجه بهتری می گیرید.

بنابراین بسیاری از متخصصان بیشتر بر این نوع اقدامات برنامه ریزی می کنند. برای مثال زمانی که تصمیم می گیرید تا با تولید محتوا، SEO سایت خود را ارتقا دهید از استراتژی سئو داخلی استفاده نموده اید.

اقدامات سئو داخلی می توانند از نوع اقدامات SEO تکنیکال باشند. برای مثال زمانی که تصمیم میگیرید تا سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دهید و با افزایش رضایت کاربران و افزایش بازدید ها، باعث ارتقا جایگاه سایت خود در موتور های جستجو بشوید نیز اقدامی از این نوع را انتخاب نموده اید.

سئو داخلی بهینه سازی صفحات اختصاصی سایت برای کسب رتبه بهتر توسط موتورهای جستجو و به دست آوردن ترافیک از این موتورهاست.

این اقدامات از جمله بهینه سازی کدها، متاتگ ها و …  اشاره به مواردی دارند که شما داخل صفحه سایت خود انجام می دهید.

ولی در نوع خارجی، بازخورد هایی که از دیگر سایت ها می گیرید و تاثیرات آن بر جایگاه سئو شما مطرح است و شامل تکنیک هایی است که از بیرون از سایت برای بهینه سازی انجام می شود.

برای مثال تعداد لینک هایی که از دیگر سایت ها به سایت شما داده می شود، می تواند نوعی سئو خارجی باشد که البته با اقداماتی می توانید باعث افزایش آن نیز بشوید. در ادامه موارد مطرح در هر گروه معرفی می شود که بدون شک در شفاف تر شدن مفاهیم کمک خواهد نمود.

بیشتر بخوانید
10 گام برای ساخت یک فروشگاه اینترنتی موثر در وردپرس

اقدامات SEO  داخلی کافی نیست و شما باید برای سئو خارجی نیز برنامه بریزید. برای مثال ممکن است تصمیم بگیرید که با تولید محتوا یا تبلیغ در سایت های دیگر باعث افزایش بازدید سایت خود بشوید.

این اقدامات، اقداماتی هستند که از خارج از سایت خود انجام می دهید و در دسته تاکتیک های سئو خارجی قرار می گیرد.

بنابراین پس از فراهم نمودن زیرساخت های مناسب برای داشتن یک سایت با بازدید زیاد و کاربرپسند که می توانید استراتژی های سئو را در آن به خوبی پیاده کنید، باید هم برای SEO داخلی و هم برای SEO خارجی برنامه ریزی کنید و برای هر یک با کمک مشاوران و متخصصان استراتژی و تاکتیک مشخص کنید.

موارد مطرح در سئو داخلی یا  on page seo

اگر دقت کرده باشید، نتایج و تاثیرات اقدامات نوع سئو داخلی قابل کنترل تر است و بیشتر به خود شما و جنس اقداماتتان وابستگی دارد. بنابراین توصیه می شود به دقت برای اقدامات این بخش برنامه ریزی کنید.

اقدامات مربوط به  on page seo بسیار گسترده است بنابراین به معرفی مهم ترین ها می پردازیم.

-اولین مسئله که باید به آن دقت کنید، URL یا آدرس سایت شماست. آدرس سایت شما باید کوتاه، مختصر و قابل فهم باشند. دامنه اصلی یک فولدر و هر اسلش بعد از دامنه اصلی یک فولدر دیگر است. دامنه های کوتاهتر و فولدرهای کمتر، در اولویت جستجو هستند.

-یکی از مهم ترین مباحث مطرح، سرعت سایت شماست. شما زمان کوتاهی را فرصت دارید تا کاربران را جذب کنید و اگر سرعت سایت شما کم باشد با افت جایگاه سئو مواجه خواهید شد. بنابراین بهتر است از کد نویسی حرفه ای، استفاده از انواع افزونه های افزایش سرعت و … استفاده کنید تا سرعت بارگذاری و لود سایت خود را افزایش دهید.

-متا تگ ها از مهمترین فعالیت های این گروه هستند. متا تگ ها اطلاعاتی را برای موتور های جستجو فراهم می کنند. متا تگ هایی که توسط انسان نوشته می شوند معمولا موثر تر از متاتگ هایی هستند که توسط افزونه ها و ربات ها آماده می شوند.

 

on-page-seo
اقدامات سئو داخلی

– تگ عنوان در میان انواع تگ هایی که وجود دارد، اهمیت زیادی دارد. تگ عنوان نشان دهنده موضوع صفحه است.

هنگام رتبه دهی صفحات با جستجو کاربر،  گوگل به مقایسه عنوان صفحه و مطالب صفحه می پردازد. از مهم ترین اقدامات سئو داخلی، دقت در انتخاب بهترین تگ عنوان است.

– متا توضیحات نیز خلاصه ای مطالبی است که در صفحه وجود دارد و بدون شک در رتبه بندی سایت اهمیت زیادی دارد و باید به دقت تهیه شود.

-تگ های هدینگ به معنای عنوان بندی منسجم و اصولی محتواست. عنوان و زیر عنوان ها و محتوای هر بخش باید به دقت انتخاب شود تا بتوان گفت که اقدام مناسبی برای سئو انجام شده است.

-محتوای مفید و کاربر پسند را می توان اصلی ترین اقدام سئو داخلی دانست. شما باید بر اساس کلمات کلیدی مفید که بیشتر مورد توجه کاربران است محتوای مفید و کاربردی و البته کاربر پسند تهیه نمایید.

نظم و استمرار در انتشار محتوا نیز تاثیر زیادی در رتبه بندی شما داشته باشد. از الگوریتم های گوگل آگاه باشید و بر اساس به روز ترین الگوریتم ها به تولید محتوا بپردازید.

کلمات کلیدی را به صورت حرفه ای انتخاب کنید. بر روی یک کلمه کلیدی و تکرار بی رویه آن تمرکز نکنید. کلمات کلیدی مرتبط و هم معنا را نیز در اولویت قرار دهید.

– لینک داخلی از دیگر موارد مطرح در سئو داخلی است. اهمیت زیادی دارد که به صورت حرفه ای و اصولی به لینک سازی داخلی میان صفحات داخل سایت خود بپردازید.

-تصاویر را بهینه کنید. کلمات کلیدی را به عنوان متن جایگزین تصویر وارد کنید.

-اهمیت زیادی دارد که سایت شما واکنشگرا بوده و توسط موبایل نیز به راحتی استفاده شود.

در واقع نکته آخر در سئو سایت داخلی می تواند شامل تمامی نکاتی که در بالا گفته شد، باشد. تجربه کاربری را در طراحی سایت خود محور قرار دهید.

تمامی اقداماتی که باعث می شود تا کاربر در وبسایت شما احساس خوب و تجربه مناسبی داشته باشد، تحت عنوان تجربه کاربری مطرح است و می تواند بر سئو موثر باشد.

طراحی گرافیکی و رنگ ها هم می توانند بر تجربه کاربری و در نهایت سئو سایت شما موثر باشند.

موارد مطرح در سئو خارجی یا  off page seo

تمامی تکنیک هایی که خارج از سایت انجام می شوند در این گروه جای می گیرند. یکی از موثرترین راه ها برای افزایش رتبه سایت و ارتقا سئو که در مجموعه اقدامات سئو خارجی قرار می گیرد، فعالیت در شبکه های اجتماعی است.

فعال بودن در شبکه های اجتماعی و هدایت فعالان این شبکه ها به سایت می تواند باعث افزایش بازدید از سایت شما شود. شبکه های اجتماعی یکی از موثرترین روش های ارتقا رتبه است که هرگز نباید از آن غافل شوید. 

 

off-page-seo
اقدامات سئو خارجی

شما می توانید به عنوان نویسنده مهمان در دیگر سایت های معتبر و پربازدید مطلب بنویسید و خوانندگان را به سایت خود هدایت کنید. تعداد لینک های خارجی که به سایت شما لینک شده اند تاثیر زیادی بر سئو سایت دارد.

هر چه سایتی که به شما سایت شما لینک دارد معتبرتر و پر بازدید تر باشد، تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت. رپورتاژ آگهی ها نیز اهمیت زیادی دارند.

شما می توانید با درج مطالب مفید و معرفی غیر مستقیم پیج خودتان در افزایش بازدید از سایت تاثیرگذار باشید.

تمامی موارد را می توان تحت عنوان تولید محتوا دسته بندی نمود. در هر صورت شما باید محتوایی کاربرپسند را تولید کنید تا بتوانید بازدید از سایت خود را افزایش دهید یا به بیان بهتر باید برای سایت خود بازاریابی محتوایی کنید.

ثبت نام در موتور های جستجو، ثبت نام در دایرکتوری ها، بوکمارک کردن همگی از اقداماتی است که می تواند باعث بهبود سئو سایت شما شود.

سئو کلاه سیاه و کلاه سفید

در انتخاب اقدامات سئو، بهتر است با اصطلاح دیگری نیز آشنا شوید. سئو کلاه سیاه و سفید، دو دسته بندی کلی برای اقدامات هستند.

اگر بخواهیم بسیار کلی و قابل فهم این دو اصطلاح را توضیح دهیم باید بگوییم که SEO کلاه سیاه، کاری با انسان ها و کاربران سایت شما ندارد و صرفا به دنبال اقداماتی است که سبب می شود موتور های جستجو به شما رتبه بهتری بدهند.

خیلی هم زود به نتیجه می رسد و یک نوع سرمایه گذاری زودبازده است. در سئو کلاه سیاه، اقداماتی را انجام می دهید تا قوانین موتور های جستجو را شکسته و این قوانین را دور بزنید.

شما می توانید به کمک برنامه نویسان و متخصصان سئو اقدامات کلاه سیاه را انجام دهید اما دقت کنید که این اقدامات بلند مدت نیستند و یک ریسک بزرگ محسوب می شوند.

گوگل به محض شناسایی این اقدامات شما را پنالتی یا محروم می کند و صفحات شما را دی ایندکس می کند. در این حالت شما حتی جایگاه قبلی خود را هم از دست می دهید. در مقابل اقدامات سئو سفید، اقدامات ریشه ای و بلند مدت هستند.

به بیان بهتر به نتیجه رسیدن این اقدامات بیشتر طول می کشد ولی نتایج بهتر و ماندگارتر هستند. لینک سازی طبیعی، استفاده درست از تگ های متا، تحقیقات و انتخاب کلمات کلیدی همگی از جمله اقدامات SEO سفید هستند.

برنامه عملیاتی و تشکیل تیم اجرایی

تا به اینجای کار زیر ساخت مورد نیاز خود را با کمک طراحان حرفه ای سایت ایجاد نموده اید و استراتژی های ارتقا سئو را نیز با متخصصان و مشاوران سئو انتخاب کرده اید.

مجموعه ای از اقدامات در راستای SEO  داخلی و خارجی را برنامه ریزی نموده اید. در ادامه لازم است تیمی را داشته باشید که بتواند این برنامه ها را پیاده کند. این افراد را در اصطلاح سئو کار می گوییم.

بر حسب برنامه ها، حجم کار و میزان تخصص مورد نیاز ممکن است به یک یا چند سئوکار نیاز داشته باشید.

هر چند به دلیل اهمیت موضوع توصیه می کنیم که صاحبان کسب و کارها و مدیران هم به دنبال یادگیری مفاهیم و کلیات باشند اما این به معنای عدم نیاز شما به تیم کاری در این زمینه نیست.

پیاده سازی برنامه های سئو یک کار کاملا تخصصی، نیازمند وقت، انرژی و خلاقیت است. به دلیل تغییر الگوها و سرعت بالای ارتقای عملکرد موتور های جستجو، متخصصان این زمینه باید همواره در حال یادگیری مباحث جدید و ارتقای دانش و مهارت های خود باشند.

یک نکته مهم نیز در این زمینه وجود دارد که بهتر است در خصوص آن نیز اطلاعات داشته باشید. افزونه ها می توانند به شما کمک کنند تا در مسیر پیشرفت قرار بگیرید.

افزونه ها که بیشتر برای سایت های وردپرسی مورد استفاده هستند می توانند مانند یک قطب نما به شما کمک کنند تا مسیر حرکت در دنیای سئو را گم نکنید و بر عملکرد شما ناظر باشند.

البته بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که افزونه ها می توانند جایگزین تیم کاری شوند.

در واقع افزونه ها به صورت خودکار و اتوماتیک اقدامی برای ارتقا SEO انجام نمی دهند بلکه اقدامات شما را بررسی و آن ها را ارزیابی می کنند.

هر متخصص سئویی به شما توصیه می کند که با افزونه ها آشنا شوید و از آنها غافل نشوید تا بتوانید با هزینه کم و در زمان کوتاه، در اولویت موتور های جستجو قرار بگیرید.

در ادامه شما را با یکی از بهترین افزونه های seo آشنا می کنیم.

افزونه yoast seo چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که گفته شد تیم اجرایی شما به یک قطب نما نیاز دارد که مسیر حرکت را به آن­ها نشان دهد و همواره عملیات و مسیر حرکت را تحت نظارت داشته باشد. افزونه های سئو به شما کمک می کنند تا همواره عملکرد خود را تحت نظارت داشته باشید.

یکی از مهم ترین نکات انتخاب افزونه قدرتمندی است که بتواند به نیاز های شما پاسخ دهد. در میان افزونه های مختلف، افزونه yoast seo یکی از قدرتمند ترین افزونه های seo وردپرس است که با بیشترین تعداد کاربر، به عنوان محبوب ترین افزونه در جهان شناخته می شود.

به همین دلیل در این مقاله نیز به معرفی این افزونه می پردازیم.

این افزونه دارای دو نسخه رایگان و پرمیوم می باشد که هر دو نسخه بیشترین تعداد کاربر فعال را دارند. این افزونه سهولت کاربری متمایزی دارد. به طوری که تمامی کاربران با هر سطح دانش و مهارتی می توانند از آن استفاده کنند.

ویدیو های آموزشی این افزونه به زبان فارسی نیز در دسترس هستند. افزونه یواست با چراغ راهنمایش شناخته می شود.

تمامی اقدامات شما توسط این افزونه تحت نظارت است و اگر در مسیر درست و استاندارد باشد، افزونه با چراغ سبز به شما اطلاع می دهد.

در صورتی که اقدام شما از نظر سئو درست نباشد، چراغ قرمز روشن خواهد شد تا تیم شما اقدام خود را مورد باز بینی قرار دهد.

دلیل شهرت این افزونه این است که می توان به جرات گفت تمامی نیاز های شما را در عرصه seo پوشش می دهد و این قابلیت را دارد که در تمامی اقدامات با شما همراهی نماید.

 آیتم های افزونه yoast seo

آیتم های افزونه yoast seo بسیار گسترده هستند و می توان به کاربر این افزونه اطمینان دارد که تمامی نیاز های سئو او پوشش داده می شوند. در ادامه برخی از مهم ترین این آیتم ها را معرفی می کنیم:

این افزونه به صورت اتومات لینک های داخلی را به شما پیشنهاد می کند تا بدون نیاز به صرف زمان و انرژی زیاد لینک های داخلی را به صورت حرفه ای بسازید.

لینک های داخلی اهمیت زیادی در seo دارند و انجام دستی آنها بسیار وقت گیر است.

با این افزونه می توانید نقشه سایت خود را به راحتی بسازید. ساختن درست و اصولی نقشه سایت به موتور های جستجو کمک می کند تا سریع تر محتواهای موجود در سایت شما را بیابند و از این نظر بر seo تاثیرگذار است.

با این افزونه می توان چندین کلمه کلیدی ( تا 5 کلمه برای نسخه پرمیوم) را به صورت متمرکز انتخاب و از نظر سئو بررسی نمود. این افزونه به شما کمک می کند تا تمامی محتوای سایت خود را از نظر seo مورد ارزیابی قرار دهید.

این افزونه دارای ماژول های ریدایرکت می باشد. به این معنی که با تغییر آدرس و url صفحات، url های جدید را به url های قدیمی ریدایرکت می کند.

در صورتی که این اقدام انجام نشود، تغییرات می تواند باعث افت جایگاه شما در موتور های جستجو شود.

این افزونه ابزار ساخت سوالات متداول یا fag دارد. به این معنا که می توانید در صفحات نتایج گوگل برای هر برگه و نوشته سوالات متداول تعریف کنید.

نتیجه این اقدام این است که فضای بیشتری در صفحه گوگل شغال می کنید و ورودی های سایت شما افزایش می یابد.

مدیریت اسکیما از دیگر امکاناتی است که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد. مدیریت اسکیما یک اقدام تخصصی است که به سایت شما کمک می کند بهتر توسط گوگل درک شود.

زمانی که گوگل درک صحیحی از سایت و محتوای سایت شما داشته باشد، بیشتر در اولویت جستجو خواهید بود.

پیش نمایش شبکه های اجتماعی از دیگر آیتم های مفید این افزونه است. بدون شک برای رونق سایت و افزایش بازدید به فعالیت در شبکه های اجتماعی نیاز دارید.

این افزونه به کاربران خود کمک می کند تا بدون مراجعه به شبکه ها نحوه نمایش محتوای خود را بررسی کنند و در صورت وجود اشکال یا خطا نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

نسخه پرمیوم افزونه یواست یک افزونه کاملا حرفه ای و تخصصی است که می تواند تاثیر چشمگیری در روند پیشرفت رتبه سایت داشته باشد. این افزونه به صورت مستمر به روز رسانی می شود و فاقد تبلیغات است.

بنابراین اهمیت زیادی دارد که یک افزونه قدرتمند را در کنار تیم اجرایی و برنامه های سئو داشته باشید تا از صحت مسیر حرکت خود اطمینان داشته باشید.

گوگل سرچ کنسول و اهمیت استفاده از آن برای ارتقا سئو

حال که قصد دارید به صورت حرفه ای در عرصه سئو فعالیت کنید باید ابزارها، سرویس ها و بستر های مهم و تاثیرگذار بر جایگاه سئو سایت را بشناسید.

گوگل سرچ کنسول که به اختصار  GSC نامیده می شود، یکی از مهم ترین این سرویس هاست.

زمانی که شما سایت خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت می کنید به دنیای بزرگی از ابزار و آمارها دسترسی پیدا می کنید که به شما کمک می کنند تا در اولویت جستجوی گوگل قرار بگیرید.

بیشتر بخوانید
سرعت سایت و اهمیت آن بر سئو

بعد از این که سایت خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت کرده و مالکیت خود را تایید کردید، گوگل سرچ کنسول کار خود را شروع می کند و اطلاعات مفیدی را در خصوص سایت شما جمع آوری می کند.

این اطلاعات شامل ترافیک سایت، ایندکس شدن سایت،تعداد کلیک هایی که از سرچ گوگل بدست می آورید و .. باشد. شاید لازم باشد به صورت روزانه یا هفتگی این آمار ها را بررسی کنید.

گوگل توصیه می کند حداقل ماهی یکبار به سرچ کنسول سری بزنید و اطلاعات مربوط به سایت خود را مورد ارزیابی و پایش قرار دهید.

معرفی سایت به سرچ کنسول می تواند در سرعت دیده شدن سایت شما توسط گوگل اهمیت زیادی داشته باشد البته به این نکته باید توجه کرد حتی پس از ثبت سایت در سرچ کنسول باز هم لازم است مدتی را برای دیده شدن منتظر باشید، به ویژه اگر سایت نوپایی دارید.

ممکن است در ابتدا که سایت را در سرچ کنسول گوگل ثبت می کنید، به نظرتان همه چیز پیچیده باشد.

انواع نمودارها، اطلاعات آماری و برچسب ها گنگ و نامفهوم به نظر برسند. به مرور زمان طی کار کردن با سرچ کنسول به کاربردی بودن آن پی خواهید برد.

پس از ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل، اطمینان حاصل می کنید که گوگل سایت شما را پیدا کرده، در آن خزیده و محتوای آن را ایندکس می کند.

شما قادر خواهید بود در صورت بروز هر مشکلی در ایندکس شدن سایت، آن را شناسایی و رفع نمایید. اگر نیاز دارید تا بخشی از سایت شما مجدد ایندکس شود می توانید درخواست خود را از طریق سرچ کنسول برای گوگل ارسال نمایید.

نقشه ی سایت اهمیت زیادی در سئو سایت دارد که پس از ثبت سایت در گوگل سرچ کنسول، نقشه سایت را نیز ثبت می کند تا موتور های جستجو درک بهتری از سایت شما و محتوای آن داشته باشند.

با گوگل سرچ کنسول امکان بررسی محتوای فایل robot.txt وجود دارد. با این بررسی صفحاتی که به صورت تصادفی بلاک شده اند را شناسایی می کنید.

لینک های داخلی و خارجی را می توانید به راحتی توسط گوگل سرچ کنسول بررسی کنید.

واکنش­گرایی سایت و موبایل فرندلی بودن آن را نیز می توان بررسی نمود و در صورت وجود مشکل آن را رفع کرد.

اینها تنها بخشی از امکانات گوگل سرچ کنسول می باشد. لازم به تاکید نیست که اهمیت گوگل سرچ کنسول در ارتقا سئو تا چه میزان است.

بنابراین استفاده از آن را در اولویت قرار دهید.

گوگل آنالیتیکس چیست؟

ابزار دیگری که اهمیت زیادی در ارتقا جایگاه سئو دارد و باید استفاده از آن را در اولویت قرار دهید. گوگل آنالیتیکس است.

گوگل آنالیتیکس نیز مشابه گوگل سرچ کنسول یک سرویس آنلاین رایگان از گوگل است که سایت های زیادی از سراسر جهان از آن استفاده می کنند.

بر خلاف گوگل سرچ کنسول که اطلاعات و آمار های مربوط به ارتباط سایت شما و موتور جستجو گوگل را ارائه می کند، گوگل آنالیتیکس متمرکز بر روی ارتباط سایت و کاربران است.

گوگل آنالیتیکس به شما در خصوص زمان ورود و خروج کاربران، مدت زمانی که در سایت می گذرانند، فعالیت آن ها و … اطلاعات خوبی ارائه می نماید.

با گوگل آنالیتیکس که گوگل آنالیز نیز نامیده می شود می توانید اطلاعات بسیار دقیقی از کاربران به دست بیاورید از جمله این که از کجا وارد سایت شما شده اند یا این که کیفیت نمایشگر آن ها چقدر بوده است.

کار با این سرویس رایگان بسیار راحت است و افراد زیادی بدون تسلط به زبان انگلیسی نیز می توانند از این سایت استفاده کنند. قبل از هر اقدامی باید این سرویس را نصب و تنظیمات آن را به دقت انجام دهید.

برای استفاده از گوگل آنالیتیکس نیاز به یک حساب کاربری دارید. حساب کاربری gmail نیز کار شما را راه می اندازد. دقت کنید اطلاعات مورد نیاز و تحلیل های سایت شما برای این آدرس ارسال خواهند شد.

بنابراین اگر محرمانگی اطلاعات برایتان اهمیت دارد، حساب کاربری را معرفی نمایید که فقط افراد مجاز به آن دسترسی داشته باشند.

حتی می توانید چندین حساب کاربری و آدرس ایمیل را به یک حساب کاربری گوگل آنالیتیکس متصل نمایید.

با کلیک بر روی start for free حساب گوگل آنالیتیکس شما فعال می شود و لازم است فرایند را با تنظیمات ادامه دهید. شما میتوانید تا 50 سایت و اپلیکیشن را به یک حساب گوگل آنالیتیکس خود متصل کنید تا آنها را مورد بررسی قرار دهد.

در بخش تنظیمات لازم است بسیار دقیق باشید و به سوالاتی که از شما پرسیده می شود دقیق پاسخ دهید.

برای مثال انتخاب گزینه benchmarking این امکان را به شما می دهید که اطلاعات مربوط به سایت خود را با دیگر سایت ها مقایسه کنید.

بعد از انجام تنظیمات و انتخاب ها، قوانین را می پذیرید و کد مخصوص شما صادر می شود. توصیه می کنیم حتما برای شناخت ابزارهای گوگل آنالیتیکس و نحوه کار با آنها وقت بگذارید چرا که بسیار متنوع و کاربردی هستند.

گوگل ترندز چیست؟

یکی دیگر از ابزارهای مهم که برای ارتقا جایگاه سئو خود به آن نیاز دارید، گوگل ترندز می باشد. بسیاری از متخصصان و فعالان عرصه سئو آن را یک ابزار ضروری و همه کاره معرفی می کنند. اگر قصد راه اندازی کمپین های بازاریابی دارید، گوگل ترندز بی نظیر است.

گوگل ترندز امکانات متعددی دارد. یکی از شناخته شده ترین امکانات آن در انتخاب کلمات کلیدی است. به احتمال زیاد شنیده اید که گفته می شود محتوا پادشاه است.

شما برای ارتقا جایگاه سئو خود نیاز به تولید محتوا کاربر پسند به صورت منظم و مستمر دارید.

اگر استراتژی محتوا را انتخاب کرده اید و می خواهید با بازاریابی محتوایی مخاطبان سایت خود را افزایش دهید، باید بدانید که مخاطبان محتوای مورد نیاز خود را بر اساس جستجوی کلمات کلیدی پیدا می کنند.

از کجا می توان فهمید که کاربران بیشتر چه کلمات کلیدی را جستجو می کنند؟ چگونه می توان آمار مربوط به یک کلمه کلیدی را استخراج کرد؟

از کجا باید آمار های مربوط به یک کلمه کلیدی را با کلمات کلیدی دیگر مقایسه نمود؟پاسخ همه سوالات گوگل ترندز است.

هر چند ابزار های دقیق تری هم برای تحلیل و انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد اما گوگل ترندز می تواند در ارتقا سئو به شما کمک بزرگی نماید و به شما بگوید کدام عبارات توسط کدام کاربران بیشتر جستجو می شوند.

جستجو توسط گوگل ترندز می تواند شامل چهار متغیر اصلی باشد: محل، بازه زمانی، موضوعات و نوع جستجو. برای مثال شما می توانید به کمک این ابزار بفهمید که در شهر تهران، در 5 سال گذشته در خصوص مد و فشن جستجوی تصویری یا ویدیویی به چه صورت بوده است؟ جالب است نه؟

کاری که شاید با هزینه زمانی و مالی زیاد در یک تحقیق بازار انجام می شود با این ابزار به راحتی قابل انجام است.

اهمیت استفاده از گوگل ترندز از این منظر است که می توانید موضوعات مورد توجه کاربران را شناسایی کنید و مطالب کاربر پسند تولید نموده و کاربران سایت خود را افزایش دهید.

مشخصا افزایش کاربران که سایت شما را می پسندند می تواند جایگاه سئو شما را متحول کند.

Impression چیست؟

برای این که بتوانید از مقالات آموزشی سئو بیشتر استفاده کنید بهتر است با برخی اصطلاحات آشنا شوید.

در این مقاله برخی از مهم ترین این اصطلاحات را معرفی می کنیم. زمانی که کاربران عبارت یا کلمه کلیدی را در موتور جستجو گوگل جستجو می کنند، نتایجی برای آنها نمایش داده می شود.

به تعداد رکوردهای هر url مشخص در این نتایج جستجو، impression گفته می شود. بنابراین اگر صفحات سایت شما هم توسط موتور جستجو گوگل برای جستجوی یک عبارت نمایش داده شده باشد، impression برای آدرس url شما ثبت خواهد شد.

این اصطلاح با CTR یا نرخ کلیک متفاوت است. نرخ کلیک تعداد کلیکی است که بر روی سایت شما انجام می شود در حالی که Impression صرفا به معنای نمایش است و ممکن است بر روی آن کلیک نشود.

SERP چیست؟ یک اصطلاح رایج در دنیای سئو

SERP مخفف عبارت Search Engine Results Page می باشد و به معنای هر آن چیزی است که با جستجو در موتور گوگل نمایش داده می شود.

اگر می خواهید سئو سایت شما ارتقا پیدا کند باید در SERP قرار بگیرید و impression های سایت شما افزایش یابد.

SERP می تواند شامل صفحات، عکس ها، ویدیو ها و … باشد. شما می توانید با بررسی SERP برای عبارات مختلف، تصمیم بهتری برای اقدامات سئو سایت خود بگیرید.

Conversion Rate چیست و چگونه باید آن را بهبود بخشید؟

نرخ تبدیل یا CONVERSION RATE یک اصطلاح رایج در دنیای سئو است که در واقع می تواند معیار شما برای رسیدن به هدف از اقدامات سئو باشد.

نرخ تبدیل به معنای میزان تبدیل شدن کاربران سایت به مشتری کسب و کار شماست.

بدون شک شما تمامی فعالیت های سئو را با هدف افزایش نرخ تبدیل انجام می دهید. نرخ تبدیل به صورت نسبت مشتریان به تعداد کل بازدید ها بیان می شود.

برای مثال اگر 200 بازدید از سایت داشته باشید که 50 نفر آن ها اقدام به خرید از سایت شما نموده باشند، نرخ تبدیل برای سایت شما 25% خواهد بود.

البته نرخ تبدیل همیشه به معنای انجام خرید نیست. در واقع نرخ تبدیل به معنای انجام کاری است که شما هدف گرفته اید. ممکن است عضویت در سایت، کلیک و … هدف شما باشد که در آن صورت نرخ تبدیل را برای آن بررسی می کنید.

در واقع نرخ تبدیل به معنای پایش عملکرد شماست. به عنوان مدیر سایت باید نرخ تبدیل را بررسی کنید تا ببینید بر اساس برنامه که دارید، پیش رفته اید یا نه. ممکن است نرخ تبدیل پایین به شما هشدار دهد که در برنامه ها و اقدامات بازبینی کنید.

اگر اقدامات خود را برای افزایش نرخ تبدیل بهینه کنید، اقدامات شما CRO نامیده می شود. اقدامات CRO می توانند بسیار متنوع باشند.

برای مثال ممکن است بخواهید با یک طراحی گرافیکی جذاب یا بهبود تجربه کاربری نرخ تبدیل سایت خود را افزایش دهید. یا ممکن است از رویکرد ایجاد کمپین A/B استفاده کنید.

این روش که بسیار رایج است دو گزینه در برابر کاربر قرار میدهد تا پس از مدتی نتایج را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که کدام حالت نرخ تبدیل بهتری دارد و از آن استفاده کنید.

برای مثال دو نوع محتوا را با یک مضمون ارائه می کنید و بعد بر اساس نرخ تبدیل تصمیم می گیرد که از کدام نوع استفاده کنید. در واقع با این فرایند اقدامات و محتوا را بر اساس نرخ تبدیل بهینه سازی می کنید.

BOUNCE RATE  چیست و چگونه باید آن را کاهش داد؟

در مقابل کاربرانی که به سایت شما مراجعه می کنند و اقدام مورد نظر شما را انجام می دهند، کاربرانی هستند که با مراجعه به سایت بدون این که به صفحه دیگری مراجعه نمایند، سایت شما را ترک می کنند.

توجه کنید مدت زمانی که کاربران در سایت شما سپری می کنند، مطرح نیست و صرفا باز کردن دیگر صفحات مد نظر است.

Bounce Rate نیز اهمیت زیادی در سئو دارد.

نرخ پایین آن نشان می دهد که سایت شما برای کاربران جذاب نیست و مشخصا جذاب نبودن سایت برای کاربران می تواند جایگاه سئو شما را دچار افت نماید.

همواره کاربرانی هستند که سایت شما را ترک می کنند ولی باید بسنجید که این آمار زیاد نباشد و از آن مهم تر این که در حال افزایش نباشد. کاهش BOUNCE RATE می تواند شما را به افزایش نرخ تبدیل امیدوار کند.

همچنین می تواند آمار مناسبی از موفقیت اقدامات بازاریابی و سئو سایت شما باشد. تحلیل اطلاعات کاربران با استفاده از ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس می تواند به شما کمک کند تا BOUNCE RATE را کاهش دهید.

تصور کنید موتور های جستجو شما را به کاربران معرفی کرده اند،کاربران به سایت شما مراجعه می کنند و به صفحه دیگری مراجعه نمی کنند و از آن خارج می شوند. در این حالت لازم است محتوا را جذاب تر کنید تا کاربران نسبت به خواندن آن علاقه­مند شوند.

برای ارتقا سئو تنها کافی است، سایت خود را کاربر پسند کنید

یک اصل را باید برای ارتقا جایگاه سئو بپذیرید و به عنوان محور تمامی اقدامات قرار دهید. زمانی در اولویت موتور های جستجو قرار خواهید گرفت که سایت خود را به یک سایت کاربر پسند تبدیل کنید.

بنابراین در تمامی اقدامات و برنامه ریزی ها باید کاربر ها را محور قرار دهید. تنها در این صورت است که کاربران زیادی داشته باشید.

زمان حضور کاربران را در سایت خود افزایش دهید. در این شرایط می توانید به افزایش نرخ تبدیل و کاهش نرخ BOUNCE RATE نیز امیدوار باشید.

هر چند لازم است که معیار ها و الگوهای عملکرد موتور های جستجو را مورد ارزیابی قرار دهید اما اصل این است که موتور های جستجو نیز الگو ها و معیار های خود را چنان تغییر می دهند که بتوانند رضایت کاربران را فراهم آورند.

برای مثال واکنش­گرایی یا ریسپانسیو بودن سایت که یکی از اقدامات سئو تکنیکال است روز به روز اهمیت بیشتری می یابد چرا که تعداد کاربرانی که با گوشی تلفن همراه به جستجو می پردازند، روز به روز در حال افزایش هستند.

بنابراین موتور های جستجو سایت هایی را در اولویت قرار می دهند که نسخه موبایل آن ها نیز صحیح و اصولی طراحی شده است.

بنابراین اهمیت زیادی دارد تا سایتی داشته باشید که در موبایل یا هر دستگاه هوشمند دیگری به درستی نمایش داده شود.

برای جلب رضایت کاربر، باید بر روی تمامی جوانب از طراحی گرافیکی تا ریدایرکت ها متمرکز باشید.

برای مثال بدون شک شما در طول زمان مجبور به ایجاد تغییرات در صفحات و آدرس ها هستید، ایجاد تغییری مشکلی در سئو ایجاد نمی کند به شرطی که کاربر با پیغام های خطا مواجه شود.

بنابراین باید کاربر را به یک صفحه یا آدرس جدید راهنمایی کنید که ریدایرکت نامیده می شود. هر سئو کاری باید بداند که redirect چیست و چه انواعی دارد.

یک سئو کار حرفه ای تمامی انواع ریدایرکت ها را ایجاد می کند و همه آن ها را مدیریت می کند. برای مثال ریدایرکت 301 برای تغییر آدرس است.

زمانی که صفحه ای را حذف می­کنید بهتر است برای این که کاربر سردرگم نشود و رضایت آن از سایت شما دچار افت نشود از نمایش خطای 404 جلوگیری نموده و با ریدایرکت 301 او را به صفحه مرتبط دیگری راهنمایی کنید.

افزونه های سئو از جمله افزونه یواست می توانند در مدیریت و انجام این اقدامات به شما کمک کنند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image