advertising-strategies

0 تا 100 رپورتاژ آگهی

این مقاله 23 بار بازدید شده است

رپورتاژ آگهی یکی از بهترین راهکارها برای جذب کاربران بیشتر و افزایش ترافیک سایت شماست. اگر در حال مطالعه این مقاله هستید، به احتمال زیاد افزایش ترافیک سایت، افزایش بازدید از سایت، افزایش زمانی که کاربران در سایت شما سپری می کنند، ارتقا جایگاه سئو و … دغدغه اصلی شماست.

رپورتاژ آگهی بدون شک می تواند پاسخی برای دغدغه های شما باشد و شما را با سرعت مطلوب و هزینه معقولی به اهدافتان برساند.

اگر می خواهید بدانید که این نوع محتوا چیست، چگونه باعث افزایش بازدید کنندگان سایت شما می شود، چگونه تدوین می شود و چگونه نشر می یابد، با ما همراه باشید.

 

reportage
رپورتاژ آگهی و افزایش بازدید از سایت

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی نوعی روش تبلیغاتی است که می توان از آن برای تبلیغ و معرفی انواع کسب و کار ها استفاده نمود. اصل بسیار مهم در استفاده از این روش تبلیغاتی، معرفی و تبلیغ به صورت غیر مستقیم است.

به این معنا که زمانی که خواننده در حال مطالعه یک رپورتاژ آگهی می باشد، تصور نمی کند که یک متن تبلیغاتی را می خواند.

او در حال مطالعه یک خبر، یک محتوای آموزشی و … است که به طور غیر مستقیم به معرفی یک محصول، خدمات و در کل به معرفی یک کسب و کار می پردازد.

این تفاوت ماهیتی، باعث می­شود که رپورتاژ آگهی ها در مقایسه با تبلیغات مستقیم، طرفداران بیشتری داشته و در بسیاری از موارد تاثیرگذاری بسیار بیشتری داشته باشند. با یک مثال رپورتاژ را معرفی می کنیم:

تصور کنید هدف شما معرفی یک خمیر دندان است که حاوی فلوراید می باشد. شما می توانید با درج یک تصویر از خمیردندان و با درج جمله خمیردندان حاوی فلوراید، محصول مورد نظر خود را معرفی کنید.

شما انتخاب دیگری نیز دارید. یک مقاله با به بیان بهتر یک رپورتاژ آگهی منتشر می کنید و در آن به معیار های انتخاب خمیر دندان و اهمیت فلوراید می پردازید.

همچنین در این مقاله محصول خود را به عنوان یک خمیر دندان خوب و حاوی فلوراید به خواننده معرفی می کنید.

 

reportage
رپورتاژ آگهی و تبلیغ غیر مستقیم

 

رپورتاژ آگهی   یک روش تبلیغاتی موثر است!

 رپورتاژ آگهی، در گروه تبلیغات موثر دسته بندی می شود، به همین دلیل روز به روز به تعداد کسب و کار هایی که این روش را برای معرفی خود، محصول و خدماتشان انتخاب می کنند. بیشتر می شود.

خوانندگان از تبلیغات رنگارنگ و متعدد خسته شده اند. بسیاری از آنان دیگر به تبلیغات کوچکترین توجهی ندارند. پاپ آپ ها برای کاربران بسیار خسته کننده اند و معمولا بلافاصله بسته می شوند.

بنابراین می توان گفت امروز شکل تبلیغات موثر به طور کل تغییر کرده است. شما به عنوان صاحب کسب و کار، مدیر دیجیتال مارکتینگ یا مدیر تبلیغاتی باید به دنبال روش های دیگری باشید که بتوانید توجه مخاطبان خود را جلب کنید.

از طرفی مخاطبان امروز شما، آگاه تر شده اند و به دنبال اطلاعات و آگاهی بیشتر هستند. دیگر با جملات ساده نمی توانید توجه آنان را جلب کنید.

رپورتاژ آگهی در واقع پاسخی به هر دو نیاز ذکر شده، است و به همین دلیل موثر است. رپورتاژ مشابه تبلیغات دیگر خسته کننده نیست.

همچنین مطالب و اخبار جذاب را نیز به کاربر ارائه می دهد.

رپورتاژ آگهی  مختص فضای مجازی  نیست!

رپورتاژ آگهی را می توان نوعی بازاریابی محتوایی دانست. در واقع شما به واسطه محتوای جذاب، خواننده را به موضوع مورد نظر خود جذب می کنید.

جالب است بدانید رپورتاژ مختص فضای مجازی نیست. همانطور که بازاریابی محتوایی مختص فضای مجازی نیست.

اما به دلیل تاثیر بسیار زیاد این نوع بازاریابی و این نوع محتوا در دنیای مجازی، بسیاری تصور می کنند بازاریابی محتوایی و رپورتاژ آگهی­ها فقط در دنیای مجازی وجود دارند. 

اگر در حال تدوین استراتژی های بازاریابی به ویژه تدوین استراتژی های بازاریابی دیجیتالی برای کسب و کار خود هستید، بهتر است بازاریابی محتوایی و به تبع آن رپورتاژ ها را در اولویت قرار دهید.

 

top-seo
رپورتاژ مختص فضای مجازی نیست

 

رپورتاژ آگهی  یک تبلیغ چند منظوره و موثر بر سئو است!

اگر تصمیم گرفته اید با انتشار یک خبر، مطلب یا محتوای آموزشی، سایت، کسب و کار، محصول یا خدمات خود را معرفی کنید، باید بدانید که رپورتاژ آگهی­ها تبلیغات چند منظوره هستند.

شما با انتشار این محتوا، ضمن معرفی محصول خدمات و جلب توجه کاربر، توجه موتور های جستجو را نیز به خود جلب می کنید.

بسیاری از کسانی که به دنبال محصول، خدمت یا محتوایی هستند، آن را از طریق موتورهای جستجو می یابند. موتورهای جستجو به ویژه موتور جستجو گوگل مورد اعتماد کاربران است.

به نحوی که اغلب سایت هایی که در اولویت نمایش این موتور ها هستند، پر بازدید هستند و ما بقی سایت ها، شانس بسیار کمی برای دیده شدن دارند.

شما می توانید اقدامات متعددی را انجام دهید تا در اولویت موتورهای جستجو باشید ( که این اقدامات اصطلاحا سئو نامیده می شود). بدون شک یکی از این اقدامات، انتشار رپورتاژ ها هستند.

رپورتاژ آگهی  ها به شما کمک می کنند تا اعتماد موتورهای جستجو را به خود جلب کنید و جایگاه سئو خود را ارتقا دهید.

در واقع جلب توجه کاربران و افزایش ترافیک سایت از طریق رپورتاژها، باعث ارتقا جایگاه سئو شما می شود. رپورتاژ ها، ترافیک سایت شما را افزایش می دهند و به شما کمک می کنند تا رضایت کاربران را جلب کنید. رپورتاژ ها کمک می کنند تا کاربران زمان بیشتری را در سایت شما سپری کنند.

رپورتاژ آگهی  کاملا مخاطب محور نگاشته می شود!

 اگر تصمیم دارید که یک رپورتاژ آگهی آماده کنید، در تمامی مراحل و اقدامات این اصل را مد نظر داشته باشید که رپورتاژ مخاطب محور نوشته می شود.

به این معنا که اهمیت زیادی دارد که مخاطبان را تعیین نموده و آنها را کاملا بشناسید. متن رپورتاژ باید برای مخاطبان جذاب بوده، منطبق بر سلیقه و نیاز آن ها باشد.

متن های کاربردی، آموزشی و جذاب می توانند تاثیر رپورتاژ را بسیار بیشتر نمایند. دقت کنید که مطالب صحیح و واقعی ارائه کنید. رپورتاژ به صورت مستقیم بر اعتبار برند کسب و کار، محصول و خدمات شما تاثیر می گذارند.

بنابراین در نگارش این نوع محتوا، حتما از افراد متخصص کمک بگیرید و از صحت اطلاعات و داده ها مطمئن شوید. توصیه می شود که در نگارش رپورتاژ از اغراق و بزرگنمایی خودداری کنید تا متن شما کمتر رنگ و بوی تبلیغاتی داشته باشد.

 

contant-writing
چند نکته در نگارش رپورتاژ آگهی

 

 

به این نکته نیز توجه کنید که موضوع منتخب شما برای نگارش رپورتاژ آگهی باید مرتبط با ماهیت و حوزه فعالیت کسب و کار، خدمت با محصول شما باشد.

خواننده نباید احساس کند که در یک دام افتاده است. برای مثال متنی که به معرفی یک فوتبالیست می پردازد، نمی تواند برای معرفی یک محصول آرایشی مناسب باشد.

شاید این متون خوانندگان زیادی داشته باشند ولی مخاطبان شما نیستند. این نوع رپورتاژ ها شما را به اهداف اصلی نمی رساند و حتی ممکن است تاثیر منفی نیز داشته باشد.

اصول نگارش سئو را در نگارش رپورتاژ آگهی رعایت کنید!

متن رپورتاژ آگهی­ مطابق اصول سئو نوشته می شود چرا که موتورهای جستجو باید متن رپورتاژ شما را در اولویت جستجو قرار دهند و خواندن آن را به کاربران پیشنهاد نمایند.

یک متن جذاب که طبق اصول سئو ایجاد شده است، بهترین بستر را برای رسیدن به اهدافتان فراهم می نماید. بنابراین متن خود را طبق اصول سئو بنویسید.

تولید محتوای سئو محور یک کار تخصصی است و بسیار متکی بر تجربه است. در این مقاله به چند نکته کلی که باید در نگارش رپورتاژ آگهی رعایت شود می پردازیم:

-عناوین را جذاب انتخاب کنید. سرنوشت متن شما را عناوین تعیین می کنند. مخاطب بر اساس عنوان تصمیم می گیرد که متن را بخواند یا آن را کنار بگذارد.

عناوین باید ساده و کوتاه باشند. خلاقیت در انتخاب عنوان می تواند نقش بسیار زیادی داشته باشد.

– علاوه بر تیتر ها، زیر تیترها را نیز با دقت کنید. سعی کنید مطلب مورد نظر خود را در چند بخش  با زیر تیترهای مناسب به مخاطب ارائه کنید.

این کار از تکراری شدن محتوا می کاهد و باعث می شود مخاطب از خواندن آن خسته نشود. البته انسجام را نیز حفظ کنید. متن نباید گسسته باشد و باعث سردرگمی مخاطب شود.

-کلمات یا عبارات کلیدی را به دقت انتخاب کنید. کلمات کلیدی در یک رپورتاژ آگهی نقش اساسی دارند.

موتور های جستجو بر اساس این کلمات و کلمات کلیدی که کاربران جستجو می نمایند، متن ها را اولویت بندی نموده و به کاربران پیشنهاد می نمایند.

کلمات کلیدی مورد نظر کاربر و مرتبط را انتخاب کنید. پلاگین ها، نرم افزار ها و ابزارهایی هستند که می توانید از آنها برای انتخاب کلمات کلیدی استفاده کنید.

 

reportage
اصول نگارش رپورتاژ آگهی

 

 

-سعی کنید کلمات کلیدی به صورت منطقی تکرار شوند. برای مخاطب مطلب بنویسید نه برای موتورهای جستجو. تکرار بیش از حد کلمات می تواند اثر سو بر سئو داشته باشد و مخاطب را خسته کند.

-حجم متن را با دقت انتخاب کنید. متن های طولانی کنار گذاشته می شوند. متن های کوتاه که محتوای مشخصی را منتقل نمی کنند، نیز جذاب نیستند. یک مقدار بهینه برای متن خود انتخاب کنید.

– از جملات ساده، کوتاه و قابل فهم  استفاده کنید. از تکرار و اضافه گویی بپرهیزید.

-خلاقیت داشته باشید. هرگز مطالب را از جایی کپی نکنید. خلاقیت می تواند تاثیر زیادی در جلب توجه کاربر و البته قدرت و اعتبار برند شما داشته باشد.

در کدام بخش رپورتاژ آگهی  به معرفی کسب و کار خود بپردازید؟

یکی از اصلی ترین سوالات این است که چگونه باید کسب و کار، محصول یا خدمات مورد نظر خود را در رپورتاژ آگهی معرفی کنید؟

یا برای مثال اسم برند مورد نظرتان را عنوان کنید؟

در واقع از نظر تکنیکی اهمیتی ندارد که در ابتدای متن، در لابه لای متن یا در انتها به معرفی و تبلیغ می پردازید. آنچه که اهمیت دارد غیر مستقیم بود تبلیغ است.

متن شما باید به صورت غیر مستقیم به تبلیغ بپردازد و جذابیت زیادی برای خواننده داشته باشد. تبلیغ و معرفی باید به نحوی انجام شود که باعث گسستن افکار خواننده نشود.

این همان دلیلی است که در اغلب رپورتاژ آگهی  ها در انتهای متن، معرفی انجام می شود. اگر مهارت، خلاقیت و تخصص کافی را دارید، می توانید حرفه ای تر عمل کنید و لابه لای متن، اهداف تبلیغاتی خود را نیز محقق کنید.

رپورتاژ آگهی را کجا باید منتشر کنید؟

 انتخاب محل انتشار رپورتاژ آگهی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. رویکرد جامع در خصوص انتشار رپورتاژ در فضای مجازی، انتشار آن در یک سایت پر مخاطب و پذیرنده رپورتاژ است.

معمولا لازم است برای انتشار رپورتاژ آگهی  خود در این سایت ها، هزینه ای بپردازید. اگر به چند نکته دقت کنید و محل انتشار را به درستی انتخاب کنید، این هزینه را می توان نوعی سرمایه گذاری برای جذب کاربر دانست.

انتشار رپورتاژ از جمله روش های تبلیغاتی مقرون به صرفه است چرا که در مقایسه با هزینه ای که برای آن می کنید، تاثیر قابل توجهی در جذب کاربر دارد.

 اگر قصد دارید تا در یک سایت پر مخاطب رپورتاژ آگهی خود را منتشر کنید. لازم است تا به چند نکته توجه کنید :

-موضوع سایت مرتبط با موضوع رپورتاژ شما باشد تا بتوانید مخاطبان هدف خود را میان مخاطبان سایت محل انتشار بیابید.

سایت های بی ربط نه تنها شما را به هدفتان از انتشار رپورتاژ نمی رسانند، حتی ممکن است اثر سئو بر جایگاه سئو شما داشته باشند.

 

digital ads
انتخاب سایت برای انتشار رپورتاژ آگهی

 

-سایت های معتبر و مورد اعتماد را برای انتشار رپورتاژ آگهی انتخاب کنید چرا که میزان اعتبار سایت تاثیر زیادی بر میزان تاثیرگذاری رپورتاژ شما داشته و از نظر سئو اهمیت زیادی دارد.

یک سایت معتبر می تواند باعث ارتقا جایگاه سئو سایت شما شود. ممکن است در انتخاب سایت معتبر دچار چالش شوید.

چگونه و با چه معیاری می توان اعتبار سایت پذیرنده رپورتاژ آگهی را سنجید؟ دامین آتوریتی یکی از معیارهایی است که برای سنجش اعتبار سایت مورد توجه قرار می گیرد.

این معیار تحلیل و آنالیزی از قدرت و اعتبار دامنه یک سایت است. دامین آتوریتی با عددی مابین 0 تا 100 بیان می شود و بالاتر بودن این عدد به معنای اعتبار بیشتر دامنه به ویژه در نزد موتور های جستجو از جمله گوگل است.

سایتی که دامین آتوریتی بالاتری دارد در مقایسه با رقبا بیشتر دیده می شود و در اولویت موتور جستجو قرار دارد.

سایت هایی با دامین آتوریتی بالا را برای انتشار رپورتاژ آگهی انتخاب کنید.

– همچنین توصیه می کنیم سایت هایی را در اولویت انتخاب قرار دهید که پذیرنده تعداد معقولی از رپورتاژ آگهی هستند.

سایت های مرتبط و معتبر که رپورتاژ های زیادی را می پذیرند، ممکن است شما را به هدفتان نرسانند.

بنابراین به اندازه کافی برای انتخاب سایت وقت صرف کنید. ضرورت دارد تا یک سایت مرتبط و معتبر را برای انتشار رپورتاژ خود انتخاب کنید تا ضمن ارتقا جایگاه سئو سایت شما، به اهداف تبلیغاتی مد نظر از انتشار رپورتاژ آگهی دست یابید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *