black-hat-seo

آنچه باید درباره سئو کلاه سیاه بدانیم؛ پانزده دقیقه تا پاسخ

سئو کلاه سیاه حتما از خود پرسیده اید که مفهوم آن چیست و چه کارایی داره و چه تفاوتی با سئو کلاه سفید دارد، چه تاثیری بر روی وب سایت من دارد و یا اینکه تکنیک های آن شامل چه فعالیت هایی است.

در ادامه و به مدت پانزده دقیقه با مونا وردپرس همراه باشید و با خواندن ادامه محتوا، به سوالات مطرح شده بالا و بسیاری از سوالات دیگر خود پاسخ دهید.

 

black-hat-seo
تکنیک های سئوی کلاه سیاه

 

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه به مجموعه فعالیت هایی گفته می‌شود که در آن فرد تلاش می‌کند نتایج ارگانیک موتورهای جستجو را به نفع خود دستکاری کند.

یعنی اینکه عواملی که باعث می‌شوند وب سایت، رتبه سئو مناسب کسب کند، شناسایی شوند و با شبیه سازی آنها و بدون تولید محتوای ارگانیک و مناسب و از راه های غیرقانونی رتبه سئو وب سایت خود را بهبود بخشیم.

انجام این روش ها می‌تواند عواقب زیادی داشته باشد، چون موتورهای جستجو و کمپانی های بزرگی مانند گوگل، در الگوریتم های قبلی خود و جدید ترین به روز رسانی ها، همواره به کاربر و اطلاعاتی که برای او ارائه می‌دهند، اهمیت زیادی قائل هستند و استفاده از روش های سئو کلاه سیاه به این معنی است که شما به موتورهای جستجو اعلام جنگ کردید؛ جنگی که بازنده آن شما هستید.

درباره تکنیک های سئو کلاه سیاه در ادامه اطلاعات بیشتری را ارائه خواهیم داد، اما به طور کلی، شامل keyword stuffing یا تکرار کلمه کلیدی، cloaking یا پنهان سازی و private link networks می‌شوند.

private link networks نیز به اصطلاح link farms یا مزرعه لینک است؛ مجموعه ای از وبلاگ ها که متعلق به آن وب سایت و یا شرکت هستند و کار لینک دهی به وب سایت اصلی را انجام می‌دهند.

چرا نباید از سئو کلاه سیاه استفاده کنیم؟

حضور در نتایج اولیه موتورهای جستجو برای هر کسب و کاری مهم است و باعث می‌شود که میزان فروش محصولات و یا ارائه خدمات شما افزایش یابد.

اما همانطور که همیشه و برای انجام تمام کارها نیز قانون ثابت روش غلط و سریع و روش اصولی و درست وجود دارد، سئو کلاه سیاه به جای اینکه به کاربر اهمیت دهد و در اندیشه پاسخ دادن به سوالات وی باشد، سعی می‌کند در نتایج موتورهای جستجو تغییر ایجاد کند.

عاملی که از چشم موتورهای جستجو پنهان نمی‌ماند.

اگر به فکر وب سایت و بهبود کسب و کار خود هستید یک استراتژی قوی و اصولی سئو پیاده سازی کنید و تمام موانع را برطرف کنید، چیزی که سئو کلاه سیاه به شما عرضه می‌کند، نابودی وب سایت شما است.

در واقع ممکن است در کوتاه مدت پیشرفت خوبی داشته باشید، اما این روش ها به حضور وب سایت شما و اعتماد آن نزد موتورهای جستجو آسیب وارد می‌کنند.

سئو کلاه سفید روش اصولی برای بهبود رتبه سئو وب سایت است که به معنی پذیرش و استفاده از قوانین و دستورالعمل هایی است که توسط موتورهای جستجو وضع شده اند.

کلید پیشرفت در سئو و از طریق روش های اصولی، اهمیت دادن به کاربر و تولید محتوای مناسب و عالی است.

برای آشنایی بیشتر با تکنیک های سئو کلاه سیاه با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید
5 ویژگی یک هاست خوب

تکنیک های سئو کلاه سیاه

مهم نیست که مواردی که در ادامه توضیح داده خواهد شد را به صورت آگاهانه و یا ناخواسته استفاده کرده اید، مهم این است که بدانید، این موارد و یا به اصطلاح تکنیک ها، باعث بهبود رتبه وب سایت شما نخواهد شد.

  • Keyword Stuffing یا تکرار کلمات کلیدی
Keyword-Stuffing
تکنیک های سئو کلاه سیاه – Keyword Stuffing

 

افرادی که در حوزه سئو فعالیت می‌کنند می‌دانند که تکرار زیاد و بدون قاعده کلمات کلیدی، به هیچ وجه باعث پیشرفت سئو شما نخواهد شد. استفاده از کلمات کلیدی به تعداد زیاد علاوه بر اینکه باعث می‌شود که کاربر احساس خوبی نداشته باشد، ممکن است باعث رتبه بندی صفحه به عنوان irrelevant یا نامربوط شود.

به مثالی که در زیر آمده است توجه کنید؛ کلمه کلیدی طراحی وب سایت وردپرسی است.

«کار ما طراحی وب سایت وردپرسی است و وب سایت وردپرسی تنها چیزی است که طراحی می‌کنیم، نه وب سایت تخصصی. برای طراحی وب سایت وردپرسی خود با همکاران ما ارتباط بگیرید.»

مثال بالا کاملا به موتورهای جستجو اعلام می‌کند که مهم نیست کاربر چه اطلاعاتی کسب کند، مهم این است که پیشنهادات طراحی زیادی داشته باشم. موردی که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نکته مهم دیگر این است که استفاده از شماره تماس و آدرس های غیر ضروری به تعداد غیر عادی را نیز از صفحات وب سایت خود حذف کنید.

  • Cloaking یا پنهان سازی
cloaking-definition
تکنیک های سئو کلاه سیاه – Cloaking

 

این تکنیک سئو کلاه سیاه به این معنی است که محتوایی که برای کاربران و موتورهای جستجو نمایش می‌دهید، یکی نیست.

وب سایت ها به این دلیل این کار را انجام می‌دهند تا رتبه بندی خود را حتی با ارائه محتوای بی ربط و نامناسب  بهبود بخشند و دوم اینکه عملکرد موتورهای جستجو در یافتن محتوای هرزنامه ای که منتشر می‌کنند را متوقف کنند.

با اینکه قانونی برای تعیین اینکه چه چیزی قابل قبول و کدام غیر مجاز است وجود ندارد، اما برای انجام هر کاری، این سوال را مطرح کنید؛ «کاری که انجام می‌دهم، به سوالات کاربر پاسخ می‌دهد؟»

  • Sneaky Redirects یا ریدایرکت آب زیرکاهانه
Sneaky-Redirects
تکنیک های سئو کلاه سیاه – Sneaky Redirects

همه ما با Sneaky Redirects آشنا هستیم، بر روی یک لینک کلیک می‌کنیم و علاوه بر اینکه چندین صفحه دیگر باز می‌شوند، به صفحه های هدایت می‌شویم که ارتباطی با موضوع مورد نظر ما ندارد.

این روش نیز مانند Cloaking است که هدایت کاربران و موتورهای جستجو، به صفحه مشابه انجام نمی‌گیرد.

روش دیگر استفاده از این تکنیک، نیز هدایت یک صفحه و یا وب سایت معتبر به صفحه ای بی ربط و به منظور ارتقای رتبه سئو آن است.

نکته مهمی که در لینک دادن باید به آن توجه کنید این است که لینک ها و گذار از یک صفحه به دیگری باید هدف خاصی داشته باشد و در ضمن لینک نیز کیفیت خود را داشته باشد.

  • Poor Quality Content یا محتوای بی کیفیت
Poor-Quality-Content
تکنیک های سئو کلاه سیاه – Poor Quality Content

 

گفتیم که محتوای با کیفیت از فاکتورهای مهم سئو کلاه سفید است اما برای کلاه سیاه اینگونه نیست. محتوایی که تولید می‌کنید علاوه بر اینکه غلط املایی و دستوری نداشته باشد و کاملا علمی و صحیح باشد، به هیچ وجه نباید کپی از یک وب سایت و یا یک شخص باشد. به محتوایی که تولید می‌کنید توجه کنید. اکنون موتورهای جستجو به ابزاری برای تشخیص متن کپی مجهز هستند.

بیشتر بخوانید
آموزش سئو وردپرس رایگان و حرفه ای

نکته مهم دیگر این است که از کلمات کلیدی به اصطلاح نامرئی استفاده نکنید و background صفحه با رنگ کلمات کلیدی یکسان نباشد.

  • Paid Links

 

paid-links
تکنیک های سئو کلاه سیاه – Paid Links

 

Paid Links به معنی پرداخت هزینه به یک وب سایت برای لینک دادن محتوای شما است. در صورتی که گوگل خرید و یا فروش لینک را متوجه شود، هر دو طرف درگیر در معامله را جریمه خواهد کرد.

نکته مهم: لینک ها بسیار مهم هستند به شکلی صحیح از آنها استفاده کنید.

  • سو استفاده از Structured Data و Rich Snippets

Rich Snippets ها باعث می‌شوند که محتوای خود را به صورت ساخت یافته تر ارائه دهید. با این کار می‌توانید، اطلاعات بیشتری درباره متن و محصولات خود اضافه کنید.

اما کاری که سئو کلاه سیاه انجام می‌دهد این گونه است که به عنوان مثال، شخصی به محتوا و یا محصول خود از طریق وب سایت جعلی بررسی محتوا 5 ستاره می‌هد.

این روش بسیار خطرناک است، چون در صورتی که گزارش های کاربران چیزی دیگری را بازگو کنند، برای شما و وب سایت تان بسیار گران تمام می‌شود.

 

Blog-Comment-Spam
تکنیک های سئو کلاه سیاه – Blog Comment Spam

 

این روش به معنی درج لینک در بخش نظرات است. که دیگر به صورت گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و بسیاری از وب سایت های بزرگ نیز، امکان درج لینک در کامنت ها را غیر فعال کرده اند.

نکته دیگر این است که گوگل و موتورهای جستجوی آن نیز، لینک هایی که در بخش نظرات می‌آیند را نادیده می‌گیرند.

 

  • Link Farms
link_farm
تکنیک های سئو کلاه سیاه – link farms

 

Link Farms یک وب سایت و یا مجموعه ای از وب سایت ها است که به منظور لینک سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاری که این مجموعه وب سایت ها انجام می‌دهند این است که لیک هایی را به وب سایت اصلی ایجاد می‌کنند تا شرایط بک لینک را بهبود بخشند.

نکته مهم این است که موتورهای جستجو در یافتن این تکنیک سئو کلاه سیاه بسیار فعال عمل می‌کنند، پس به جای لینک های بی کیفیت و فراوان، بر تولید محتوای مناسب و قوی تمرکز کنید و بک لینک بیشتری دریافت کنید.

 

  • Private Blog Networks

Private Blog Networks و یا PBN نیز مانند Link Farms عمل می‌کنند، با این تفاوت که مجموعه وب سایت ها به یکدیگر لینک نمی‌دهند. افراد فعال در حوزه سئو کلاه سیاه برای عملی کردن اهداف خود، اقدام به خرید دامنه های منقضی شده می‌نمایند و به وب سایت خود لینک می‌دهند.

 

Private_Blog_Network
تکنیک های سئو کلاه سیاه – Private Blog Networks

تفاوت سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید

تفاوت سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید را می‌توان با توجه به مطالبی که ارائه شد حدس زد.

روش های سئو کلاه سفید بر روی کاربر متمرکز هستند و با تبعیت از قوانین موتورهای جستجو سعی می‌کنند تا با بهترین روش به سوالات کاربر پاسخ دهند.

black-hat-seo-and-white-hat-seo
تفاوت سئو کلاه سیاه با سئو کلاه سفید

در ضمن این سئو، یک استراتژی بلند مدت است و به برنامه ریزی منظم نیاز دارد. در حالی که سئو کلاه سیاه و روش آن تلاش می‌کنند تا نتایج موتورهای جستجو را دستکاری کنند و در کمترین زمان ممکن سئو وب سایت خود را بهبود بخشند و به محتوایی که برای کاربر ارائه می‌دهند، اهمیتی قائل نیستند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image