seo-strategy

استراتژی در سئو چیست؟

استراتژی در سئو همان رازی است که موجب موفقیت برنامه های شما می شود. امروز کمتر کسی است که به اهمیت سئو پی نبرده باشد و برای ارتقا جایگاه سئو سایت خود تلاش نکند.

آن چه که باعث تفاوت نتایج مجموعه های مختلف می شود، استراتژی های مختلفی است که به کار گرفته می شود. با ما همراه باشید تا شما را با این مفهوم آشنا نماییم.

استراتژی در سئو به چه معناست؟

استراتژی در سئو مفهوم اختصاصی سئو نیست. در واقع شما برای هر نوع فعالیتی در زمینه کاری، تحصیلی و … نیاز به استراتژی دارید. استراتژی به معنای تصمیمات اساسی و کلانی است که اتخاذ می شود و محور اقدامات و برنامه های آتی شما را تعیین می کند.

استراتژی در سئو نیز تصمیمات کلان در زمینه سئو است که خط مشی فعالیت های تیم سئو شما را تعیین می کند. برای مثال این که تصمیم بگیرید متمرکز تولید محتوا باشید و تا می توانید بک لینک برای سایت خود بگیرید، در واقع استراتژی سایت شما در زمینه سئو است.

 

seo-strategy
استراتژی سئو

استراتژی شاکله تصمیمات ریز تر و اقدامات بعدی را تشکیل می دهند. با استراتژی فعالیت های شما منسجم تر خواهد بود.

استراتژی در سئو تنها در زمینه تولید محتوا نیست

یک اشتباه مصطلح در زمینه سئو وجود دارد. زمانی که از استراتژی در سئو صحبت به میان می آید، اغلب افراد تصور می کنند هدف، استراتژی تولید محتوا یا استراتژی انتخاب کلمات کلیدی است.

استراتژی در سئو تمامی ابعاد فعالیت و اقدامات را شامل می شود. زمانی که قصد دارید با استراتژی و حساب شده در زمینه سئو فعالیت کنید باید جنبه های متعددی شامل سئو تکنیکال، سئو داخلی، سئو خارجی، سئو محلی و … را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید
5 اشتباه رایج در سئو

برای مثال ممکن است لازم باشد برای کاربر سپند شدن سایت خود ( سئو تکنیکال) برنامه ریزی کنید یا این که تصمیم داشته باشید تا لینک سازی داخلی سایت را متحول کنید ( سئو داخلی).

بدون شک اگر تولید محتوا یکی از استراتژی های اصلی شما باشد لازم است برای انتخاب کلمات کلیدی، تولید محتوا، زمان انتشار و .. نیز استراتژی و برنامه داشته باشید.

با توجه به اهمیت و تاثیر محتوا در سئو، اغلب متخصصان در استراتژی های سئو، این موضوع را به صورت ویژه مورد توجه قرار می دهند.

تحلیل swot برای انتخاب استراتژی در سئو

انتخاب استراتژی در سئو یا در هر زمینه دیگری، نیاز به تحلیل swot دارد. تحلیل swot در واقع تحلیل نقاط ضعف و قوت ها در کنار بررسی فرصت ها و تهدید های بیرونی است.

اگر قصد دارید برای سئو سایت خود استراتژی انتخاب کنید، باید بدانید که در کدام حوزه ها ضعف دارید تا استراتژی مناسبی انتخاب کنید و نقاط ضعف را کم رنگ تر کنید.

باید استراتژی انتخاب کنید که نقاط قوت شما را بکار گیرد و برای شما نسبت به دیگران مزیت ایجاد کند. برای مثال اگر یک مجموعه علمی هستید و تخصص مشخصی دارید، این یک نقطه قوت است که می تواند در انتخاب استراتژی مهم باشد.

شما با این توانایی می توانید به تولید محتوای تخصصی بپردازید و از طریق محتوا جایگاه سئو خود را ارتقا دهید.

 

seo

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image