SKYSCRAPETECHNIQUE

آموزش سئو با تکنیک آسمان خراش (skyscraper)

سئو با  تکنیک آسمان خراش (skyscraper)می تواند به شما کمک کند تا در مدت زمان کوتاهی جایگاه سئو خود را ارتقا دهید.

در واقع این تکنیک سایت شما را مثل یک آسمان خراش در معرض دید بازدیدکنندگان و البته موتورهای جستجو قرار می دهد. اگر شما هم قصد دارید با استفاده از این تکنیک سئو سایت خود را متحول کنید، با ما همراه باشید:

معرفی سئو با تکنیک آسمان خراش

قبل از این که اجرای این تکنیک را به شما بیاموزیم، آن را معرفی می­کنیم. سئو با تکنیک آسمان خراش در واقع تکنیک خاصی برای تولید محتواست.

بنابراین شما با این تکنیک، سئو سایت خود را با تولید محتوای کاربر پسند، ارتقا می دهید. محتوای شما باید به قدری متمایز و کاربر سپند باشد که سایت شما را مثل یک آسمان خراش متمایز نموده و در معرض دید کاربران و موتورهای جستجو قرار دهد.

اغلب افراد تصور می کنند تمامی راه حل های سریع برای ارتقا جایگاه سئو، در دسته اقدامات سئو کلاه سیاه قرار می گیرد  اما سئو با تکنیک آسمان خراش یک روش قانونی و سئو کلاه سفید برای ارتقا سریع جایگاه است.

این تکنیک موثر در عین سادگی، مستلزم دقت، خلاقیت، حوصله و صرف انرژی زیادی است. در ادامه بیشتر با این تکنیک آشنا می شوید.

 

skyscraper-seo
سئو با تکنیک آسمان خراش

 

سئو با تکنیک آسمان خراش نوعی مهندسی معکوس است

 تکنیک آسمان خراش سئو را می توان نوعی مهندسی معکوس دانست. در این روش لازم است سایت هایی که جایگاه سئو مورد نظر شما را برای کلمات کلیدی منتخب شما دارند، بیابید.

این سایت ها را به دقت بررسی کنید. سایت های رقیب با تولید کدام محتواها موفق به کسب این جایگاه شده اند؟

کدام محتواها طرفداران بیشتری دارند و بیشتر مورد پسند بازدید کنندگان قرار گرفته اند؟ کدام محتواها بک لینک بیشتری گرفته اند؟

بعد سایت خود را مهندسی کنید و محتواهای مشابه محتواهای مفید و تاثیرگذار تولید کنید. محتواهای سایت خود را به محتواهای سایت که جایگاه سئو مناسبی دارد، نزدیک کنید و برای گرفتن بک لینک از همان سایت هایی که سایت های رقیب شما از آنها بک لینک گرفته اند، برنامه ریزی کنید.

گام اول در اجرای سئو با تکنیک آسمان خراش؛ انتخاب کلمات یا عبارات کلیدی   

گام اول در اجرای سئو با تکنیک آسمان خراش انتخاب کلمات یا عبارات کلیدی است. دوست دارید جایگاه سئو سایت شما برای کدام کلمات یا عبارات کلیدی ارتقا یابند.

فهرستی از این کلمات و عبارات کلیدی تهیه کنید. می توانید از ابزارهای مختص انتخاب کلمات کلیدی نیز استفاده کنید و کلمات کلیدی پرطرفدار را که در گوگل نیز بیشتر جستجو شده اند، بیابید.

بیشتر بخوانید
ویژگی های وب سایت موفق!

توصیه میکنیم مخاطبان خود را به تعیین نموده و به دقت آنها را شناسایی کنید. شناخت کافی از مخاطب به شما کمک می کند کلمات کلیدی درستی را انتخاب کنید.

 

skyscraper
انتخاب کلمات یا عبارات کلیدی مورد نظر

 

گام دوم، شناسایی محتواهایی که زیاد خوانده شده اند

سایت هایی که جایگاه سئو محبوب شما را برای این کلمات کلیدی در اختیار دارند، از گوگل بیابید. به دنبال محتوا و صفحات باشید که به سایت رقیب شما کمک کرده اند تا بتواند این جایگاه را کسب نماید.

بعد از این مرحله شما متنی در اختیار دارید که می دانید توسط مخاطبان شما، بسیار خوانده شده و مورد بازدید قرار گرفته است. حال باید این متن را باز نویسی کنید و به قلم خودتان همین موضوع را در سایت خود ارائه کنید.

دقت کنید در صورتی که متن را به صورت کپی و بدون تغییر در وب سایت خود قرار دهید، به احتمال زیاد جریمه خواهید شد چون گوگل به سرعت کپی بودن متن را تشخیص می دهد و شما را جریمه می کند.

در سئو با تکنیک آسمان خراش لازم است متن منتخب را طبق اصول مشخصی که در ادامه توضیح می­دهیم، بازنویسی کنید.

گام سوم، بازنویسی و تکمیل محتوای منتخب گام مهمی در سئو با تکنیک آسمان خراش

بازنویسی به معنای نوشتن متن با حفظ مفهوم اما با شیوه نگارش دیگر است. به بیان ساده تر تلاش می کنید همان مفاهیم را با کلمات دیگری بیان کنید.

هر چه میزان تغییر جملات و کلمات بیشتر باشد، بازنویسی شما حرفه ای تر است. دقت کنید در سئو با تکنیک آسمان خراش متن باید سادگی خود را حفظ کند. برای بازنویسی هرگز به سراغ استفاده از کلمات و جملات پیچیده نروید.

نکته دیگری که باید در بازنویسی مد نظر داشته باشید،کلمات کلیدی است. از همان کلمات کلیدی استفاده کنید. حتی می توانید چگالی کلمات کلیدی را به میزان معقولی افزایش دهید.

در بازنویسی برای این تکنیک، توصیه می شود از کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی مشابه نیز استفاده کنید تا مخاطبان بیشتری را جذب کنید.

یکی از مهم ترین نکات در سئو با تکنیک آسمان خراش این است که متن منتخب را تکمیل کنید و به جزئیات بیشتری بپردازید.

در واقع متن کامل تر و با جزئیات بیشتر، همان مزیتی است که باعث می شود مخاطب به جای متن قبلی که در یک سایت با جایگاه سئو بهتر است، محتوای شما را انتخاب کند و به مطالعه آن بپردازد.

بیشتر بخوانید
چطور نسخه موبایل سایت را بهینه کنیم؟

بنابراین در این تکنیک، متنی که شما در صفحه وب سایت خود قرار می­دهید، طولانی تر از متن اصلی است که انتخاب کرده اید.

به دو نکته زیر توجه کنید:

-متن نباید به قدری طولانی شود که مخاطب تمایل خود را برای مطالعه آن از دست بدهد

– اطلاعاتی که به متن اصلی اضافه می کنید باید مفید و کاربردی باشد

در نهایت این که می توانید با افزودن تصاویر، اینفوگراف ها، ویدیوها و … متن را هر چه بیشتر جذاب کنید. هر چه بازنویسی و تکمیل محتوا را خلاقانه تر انجام دهید، تاثیر آن در جایگاه سئو سایت شما بیشتر خواهد بود. به همین دلیل گفته شد که سئو با تکنیک آسمان خراش نیازمند دقت و خلاقیت است.

 

skyscraper-technique
بازنویسی و تکمیل متن منتخب، مرحله مهم در سئو با تکنیک آسمان خراش

 

گام چهارم، گرفتن بک لینک برای محتوای بارگذاری شده

لازم است تلاش کنید برای محتوا بک لینک بگیرید. در تکنیک آسمان خراش توصیه می شود تا در زمینه بک لینک نیز سایت رقیب را بررسی کنید و گرفتن بک لینک از سایت هایی که سایت رقیب از آنها بک لینک گرفته است را در اولویت قرار دهید.

در واقع شما بک لینک های سایت رقیب را تصاحب می کنید. برای این کار می توانید از شیوه های مختلفی استفاده کنید. برای مثال می توانید در سایت های مورد نظر، به صورت مهمان محتوا منتشر کنید.

گام پنجم : سایر اقدامات سئو را در کنار تکنیک آسمان خراش انجام دهید

 سئو با تکنیک آسمان خراش یک روش کم ریسک و موثر است. شما با این تکنیک می تواند بسیار سریع تر از روش های معمول نسبت به ارتقا جایگاه سئو سایت خود اقدام کنید اما توصیه می شود سایر اقدامات را نیز متوقف نکنید.

از دیگر تکنیک های سئو نیز برای ارتقا جایگاه سایت خود استفاده کنید. دنیای سئو بسیار پیچیده است و رقابت در این عرصه بسیار تنگاتنگ است بنابراین بهتر است فرصت را از دست ندهید و از انواع روش ها برای ارتقا جایگاه سئو خود استفاده کنید.

علاوه بر برنامه ریزی برای انواع اقدامات همواره سه موضوع را مد نظر داشته باشید:

– هر لحظه، حواستان به خواسته ها و نیازهای مخاطبان سایت باشد

– سایت های رقیب را پایش کنید و از فعالیت ها آنها مطلع باشید

– دانش و آگاهی کافی در خصوص تغییر الگوریتم ها و معیارهای رتبه بندی گوگل داشته باشید و دانش سئو خود را به روز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image